Reklama

Test Asus GeForce RTX 2070 ROG Strix OC

Czas na kolejnego RTX 2070. Tym razem odpowiedni model dostarczył nam do testów Asus. Czy warto na niego zwrócić uwagę?

Wygląd

Karta jak zawsze wygląda świetnie. Design serii Strix jest jednym z moich ulubionych i zawsze to podkreślam. RTX 2070 ROG Strix OC posiada podświetlenie, ale można je łatwo wyłączyć przyciskiem na górze. Także znajduje się tam przełącznik BIOSu – P mode i Q mode. Za chłodzenie odpowiadają trzy wentylatory Wing-blade. W trybie Q karta posiada tryb półpasywny. Kolejna warta uwagi technologia to FanConnect II, dzięki której do karty można podłączyć dodatkowe wentylatory. Grafika oferuje standardowe wyjścia obrazu: 2x HDMI 2.0b, 2x Displayport 1.4 oraz USB-C. Jakość wykonania jest znakomita.

Platforma testowa

Testy w rozdzielczości 1920 x 1080

Testy w rozdzielczości 2560 x 1440

Testy w rozdzielczości 3840 x 2160

Podkręcanie

Podkręcanie zostało wykonane po przesunięciu suwaków z napięciem, power limit oraz thermal limit do maksymalnych wartości w programie MSI Afterburner. Jak możecie zobaczyć, osiągnięte maksimum to 70 MHz na rdzeniu oraz 250 MHz na układach pamięci (efektywnie 100 MHz). Przy wyższych wartościach były już problemy z grami. Przykładowe wyniki przy takich ustawieniach znajdziecie poniżej.

Temperatury, głośność, pobór mocy

Podsumowanie

Karta wypadła spodziewanie – pomiędzy modelem od Gigabyte a od ZOTACa. Wysokie fabryczne OC zapewnia jej jednak miejsce w czołówce RTX 2070 i z pewnością jest ona godna uwagi. Także kartę można podkręcić i tym samym zyskać kilka FPSów. W trybie P grafika jest dosyć zimna oraz nie jest wcale taka głośna. Nawet pod obciążeniem jest w miarę dobra kultura pracy. W przypadku trybu Q jest znacznie cieplej, ale karta nawet pod obciążeniem jest niesłyszalna. Możecie więc wybrać tryb odpowiednie do Waszych wymagań.

Asus GeForce RTX 2070 ROG Strix OC kosztuje około 2820 zł. Jest to jedna z droższych konstrukcji, ale też nie najdroższa. Uważam, że w tej cenie zdecydowanie warto ją brać. Karta prezentuje bardzo wysoką wydajność oraz znakomitą kulturę pracy. Dzięki dwóm trybom może też wybrać czy chcecie mieć niższe temperatury, czy idealną ciszę. Także grafika świetnie wygląda czy prezentuje bardzo dobrą jakość wykonania. W mojej opinii jest to jeden z ciekawszych modeli RTX 2070 i jeśli Wasz budżet pozwala na jego zakup to nie będziecie zawiedzeni.