WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test chłodzenia Cooler Master MasterAir MA620P

Chłodzenie MA620P to jedna z najlepszych konstrukcji w ofercie Cooler Mastera – przynajmniej na papierze. Czy zostanie to potwierdzone w testach?

Wygląd

Chłodzenie jest praktycznie kopią wersji MasterAir MA621P TR4, którą już wcześniej przetestowaliśmy. Różnica polega na innych wymiarach (116 x 110,1 x 165 mm), wadze (850 g) i mniejszej podstawce. Ponownie mamy ciężki system montażowy, który powinien zostać zmieniony. Na płytach z większymi radiatorami chłodzenie jest bardzo ciężkie do zainstalowania. Wentylatory są dokładnie takie same jak w wersji TR4. Nie będę więc się powtarzał i odsyłam do tego testu po więcej szczegółów.

Platforma testowa

 

 

Testy i podsumowanie

Chłodzenie wypadło w testach bardzo dobrze. Jest ono bardzo wydajne na wszystkich obrotach wentylatorów. Spokojnie więc poradzi sobie nawet po mocnym podkręceniu procesora. Pod względem kultury pracy jest dobrze. Chłodzenie jest głośne na maksymalnych obrotach, ale wystarczy je obniżyć, aby kultura pracy była już dobra.

Cooler Master MasterAir MA620P kosztuje około 320 zł. W tej cenie jest to bardzo dobra propozycja. Jej jedynym i największym minusem jest system montażu, który przy niektórych płytach głównych może być bardzo ciężki. Poza tym jest super. Chłodzenie świetnie wygląda oraz prezentuje dobrą wydajność. Podświetlenie można zsynchronizować z płytą główną albo sterować nim za pomocą dołączonego kontrolera. Cooler Master MasterAir MA620P jest trochę głośne na maksymalnych obrotach, ale wystarczy je obniżyć aby mieć ciszę. W tej cenie zdecydowanie warto zwrócić na niego uwagę – o ile poradzicie sobie z montażem.