WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test chłodzenia Deepcool Castle 360RGB V2

Deepcool niedawno zaktualizował swoje AiO o technologię zapobiegającą wyciekom cieczy. Udało nam się do testów zorganizować nową wersję AiO Deepcool Castle 360RGB v2. Czy jest ono warte swojej ceny?

AiO Deepcool Castle 360RGB v2 – dwie istotne zmiany

Jakiś czas temu testowałem dla Was Castle 240 RGB. Wersja 360 v2 jest bardzo podobna do niego. Ponieważ powtarzanie tego samego nie ma sensu, skupię się tylko na różnicach. Te są tak naprawdę dwie. Pierwsza to większa chłodnica – tym razem ma ona wymiary równe 402 mm x 120 mm x 27 mm. Mieści ona trzy wentylatory 120 mm, które znajdziemy w zestawie (są one identyczne jak w poprzedniej wersji).

Druga zmiana to dodanie technologii zapobiegania przeciekom. W chłodnicy znajduje się plastikowy mieszek do wyrównywania ciśnienia. Jedna jego strona graniczy z powietrzem, druga zanurzona jest w cieczy. Gdy ciśnienie wewnętrznej jest większe od atmosferycznego to mieszek jest ściskany i w ten sposób zwiększa się wewnętrzna objętość układu. Sprawia to, że ryzyko wycieku cieczy jest minimalne. Jest to technologia, która znajdzie się najpewniej we wszystkich nowych AiO od Deepcoola.

Platforma testowa

 

Testy i podsumowanie

 

AiO Deepcool Castle 360RGB v2 – topowa wydajność

AiO wypadło świetnie w testach. Wydajność nawet na 800 RPM jest znakomita, o maksymalnej prędkości wentylatorów nie ma co mówić. Chłodzenie na 800 RPM jest ciche, na większych obrotach jest już gorzej. Jednakże przy takiej wydajności jak podłączycie śmigła do PWM to wątpię, aby wentylatory mocno się rozkręcały. Pompka jest przy tym także cicha i kompletnie jej nie słychać podczas działania.

Podsumowanie

Deepcool Castle 360RGB V2 kosztuje około 670 zł. W tej cenie jest to propozycja naprawdę warta Waszej uwagi. Chłodzenie bardzo dobrze wygląda i ma podświetlenie ARGB. W obudowie z oknem będzie się ono świetnie prezentowało.

W testach wypadło ono znakomicie – wydajność stoi na świetnym poziomie. AiO jest głośne na wyższych obrotach, ale wydajność na niższych sprawia, że rzadko kiedy wentylatory mocniej się rozkręcą. Przy tym wszystkim trzeba wspomnieć o technologii zapobiegania wyciekom, dzięki której nie macie co martwić się o Wasz zestaw. Deepcool Castle 360RGB V2 otrzymuje ode mnie trzy odznaczenia – na każde z nich AiO w pełni zasłużyło.

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.