Oprócz NH-U12S Noctua posiada w ofercie także model NH-U14S przeznaczony pod Threadrippera. Powinien on być znacznie wydajniejszy i zapewniać niskie temperatury podczas pracy. Czy rzeczywiście tak będzie?

Wygląd

Chłodzenie zapakowane zostało w standardowy dla firmy karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, adapter L.N.A., pastę NT-H1, dodatkowe nakładki antywibracyjne czy śrubokręt. Sam montaż jest banalny i łatwiej nie dało się tego zrobić. Dodatki są wysokiej jakości i z pewnością zadowalają. Gwarancja wynosi 6 lat.

Chłodzenie wygląda tak jak wszystkie produkty firmy. Jest całe srebrne, ale charakterystyczne kolory wentylatory nie każdemu się spodobają. NH-U14S TR4-SP3 ma wymiary 165 mm x 150 mm x 78 mm i wazy 1030 g (z wentylatorem). Podstawka została wykonana na idealne lustro i przykrywa całą powierzchnię procesora. Wychodzi z niej sześć 6 mm ciepłowodów. Jakość wykonania całości jest jak zawsze świetna.

Dołączony wentylator to model NF-A15 PWM. Jego maksymalna prędkość wynosi 1500 RPM, przepływ powietrza 140,2 M3/h a głośność 24,6 dBA. Dzięki adapterowi L.N.A. można ograniczyć maksymalne obroty do 1200 RPM. Jak sama nazwa wskazuje, śmigło posiada PWM.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!