Kolejne chłodzenie z serii TUF Gaming Alliance od Scythe to Choten. Czy ponownie różnice ograniczają się tylko do wyglądu?

Wygląd

Chłodzenie zapakowane zostało w pudełko charakterystyczne dla serii TUF. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, zestaw montażowy oraz małą ilość pasty. Montaż jest bardzo prosty a instrukcja dobrze go wyjaśnia. Tym razem nie są to kołki Intelowskie a pełnoprawny system montażu od Scythe. Ponownie brakuje mi kontrolera – bez niego podświetleniem możemy sterować tylko za pomocą płyty głównej.

Scythe Choten TUF Gaming Alliance wygląda świetnie. Podświetlenie RGB jest znakomite a także samo wykończenie finów jest niczego sobie. Z pewnością świetnie będzie ono wyglądało w każdej obudowie. Sama konstrukcja radiatora jest taka sama jak w zwykłej wersji Choten. Mamy więc cztery 6 mm ciepłowody oraz podstawkę wykonaną na idealne lustro. Wymiary chłodzenia to 136 mm x 131 mm x 122 mm a waży ono 565 g. Są małe różnice, ale spowodowane one zostały zmianami w wyglądzie.

Dołączony wentylator to model Scythe Kaze Flex 120 PWM w wersji RGB. Ma on takie same parametry jak poprzednik, czyli maksymalnie 1200 RPM, 51,17 CFM oraz 24,9 dBA. Wychodzą z niego dwa kable – 4 pin PWM oraz RGB do podłączenia do płyty głównej. Wentylator utrzymany jest w kolorystyce charakterystycznej dla TUF Gaming Alliance.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!