WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test chłodzenia Scythe Choten TUF Gaming Alliance

Kolejne chłodzenie z serii TUF Gaming Alliance od Scythe to Choten. Czy ponownie różnice ograniczają się tylko do wyglądu?

Wygląd

Chłodzenie zapakowane zostało w pudełko charakterystyczne dla serii TUF. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, zestaw montażowy oraz małą ilość pasty. Montaż jest bardzo prosty a instrukcja dobrze go wyjaśnia. Tym razem nie są to kołki Intelowskie a pełnoprawny system montażu od Scythe. Ponownie brakuje mi kontrolera – bez niego podświetleniem możemy sterować tylko za pomocą płyty głównej.

Scythe Choten TUF Gaming Alliance wygląda świetnie. Podświetlenie RGB jest znakomite a także samo wykończenie finów jest niczego sobie. Z pewnością świetnie będzie ono wyglądało w każdej obudowie. Sama konstrukcja radiatora jest taka sama jak w zwykłej wersji Choten. Mamy więc cztery 6 mm ciepłowody oraz podstawkę wykonaną na idealne lustro. Wymiary chłodzenia to 136 mm x 131 mm x 122 mm a waży ono 565 g. Są małe różnice, ale spowodowane one zostały zmianami w wyglądzie.

Dołączony wentylator to model Scythe Kaze Flex 120 PWM w wersji RGB. Ma on takie same parametry jak poprzednik, czyli maksymalnie 1200 RPM, 51,17 CFM oraz 24,9 dBA. Wychodzą z niego dwa kable – 4 pin PWM oraz RGB do podłączenia do płyty głównej. Wentylator utrzymany jest w kolorystyce charakterystycznej dla TUF Gaming Alliance.

Platforma testowa

 

Testy i podsumowanie

Chłodzenie wypada w testach bardzo podobnie do zwykłej wersji Choten. Małe różnice wynikają z błędów pomiarowych. Podtrzymuję więc opinię z poprzedniego testu mówiącą, że chłodzenie dobrze sprawdzi się w mniejszych obudowach, a wydajność pozwala nawet na małe OC. Sama kultura pracy jest dobra – na maksymalnych obrotach można usłyszeć chłodzenie, ale na 800 RPM jest już cisza.

Scythe Choten TUF Gaming Alliance powinien kosztować ok. 50 dolarów, czyli około 190 zł. Jeśli szukacie chłodzenia top flow, które będzie dosyć wydajne a dodatkowo będzie świetnie wyglądało to nie macie się co zastanawiać. Chłodzenie jest, jak na swoją konstrukcję, całkiem wydajne oraz prezentuje dobrą kulturę pracy. Podświetlany wentylator robi ogromną robotę. Szkoda jedynie, że nie ma dołączonego kontrolera obrotów. W porównaniu do zwykłej wersji zmieniony został montaż na znacznie pewniejszy. Scythe Choten TUF Gaming Alliance jest zdecydowanie warty rozważenia podczas zakupów.