SilentiumPC pokazało niedawno nową gamę produktów, które posiadają wbudowane podświetlenie RGB. Jednym z nich jest Fera 3 RGB. Jak wypadnie ona w testach?

Wygląd SilentiumPC Fera 3 RGB

Chłodzenie SilentiumPC Fera 3 RGB zapakowane zostało w biały karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, system montażowy, kontroler RGB oraz tubkę pasty. Pasta to Pactum PT-2, czyli całkiem niezły produkt. Kontroler pozwala na ustawienie różnych kolorów podświetlenia czy trybów ich pracy. Oczywiście całość można zsynchronizować z płytą główną. Sam montaż jest prosty i instrukcja dobrze go wyjaśnia. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Chłodzenie wygląda naprawdę świetnie. Podświetlany wentylator wraz z podświetlanym topem chłodzenia naprawdę robi robotę. Dodatkowo na górze jest czarna nakładka – SilentiumPC musiało to naprawdę dobrze przemyśleć. Chłodzenie ma wymiary 125 mm x 78 mm x 146 mm i waży 960 g. Posiada ono cztery 6 mm ciepłowody, które stykają się bezpośrednio z procesorem. Jakość wykonania jest całkiem niezła i nie mam co zbytnio zarzucić producentowi,

Dołączony wentylator to model Sigma HP RGB 120 mm. Jego maksymalna prędkość wynosi 1600 RPM a przepływ powietrza wynosi 52 CFM. Co ciekawe, producent nie mówi nic o głośności. Wentylator oparty został o łożysko hydrauliczne (HBS) i posiada wtyczkę 4 pin. Tak jak wspominałem, świetnie wygląda on z radiatorem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!