SilentiumPC chce podbić serca osób lubiących podświetlenie RGB. Właśnie na rynek trafiają nowe modele z takim podświetleniem. Czy wersja 240 różni się czymś od Navisa Pro i czy warto w nią zainwestować? Sprawdźmy!

Chłodzenie zapakowane zostało w białe pudełko. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, zestaw montażowy, pastę oraz kontroler podświetlenia. RGB posiadają wentylatory oraz blok z pompką. Kontroler jest zasilany przez złącze SATA i można nim sterować tylko z wnętrza obudowy. Oczywiście całość można też podłączyć do płyty głównej i zsynchronizować z resztą podświetlenia. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Navis RGB 240, zgodnie z oczekiwaniami, wygląda bardzo dobrze. Na pewno jest o klasę ładniejszy od wersji Pro. W szczególności dotyczy to bloku wodnego. Chłodzenie różni się też od poprzedniej wersji pewnymi szczegółami. Chłodnica ma wymiary 275 mm x 120 mm x 28 mm i została wykonana z aluminium. Węże ponownie mają ok. 30 cm długości i są wykonane z przyjemnego w dotyku materiału. Pompka pracuje tym razem z prędkością 2500 RPM. Jej MTBF określane jest na 50 tysięcy godzin. Ponownie zasilana jest ona ze złącza SATA. Jakość wykonania jest ponownie dobra – nie znakomita, ale jakiś większych wad nie ma.

Dołączone wentylatory to modele Sigma HP RGB 120 ze złączami 4-pinowymi PWM. Ich maksymalna prędkość wynosi 2300 RPM. Ich łożysko to HBS, a współczynnik MTBF wynosi 50 tysięcy godzin. Na bokach znajdują się antywibracyjne nakładki. Warto tutaj wspomnieć, że zarówno wentylatory, jak i pompka posiadają wyjście 4 pin RGB. Dzięki rozgałęziaczowi (przy każdym RGB jest wejście żeńskie i męskie) można je razem podłączyć i wtedy zapewnić synchronizację podświetlenia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!