Reklama
aplikuj.pl

Test chłodzenia SilverStone Krypton KR02

Proste chłodzenie za stówkę

test SilverStone Krypton KR02, recenzja SilverStone Krypton KR02, review SilverStone Krypton KR02, opinia SilverStone Krypton KR02, cenaSilverStone Krypton KR02, wydajność SilverStone Krypton KR02, test KR02, recenzja KR02, review KR02, opinia KR02, cena KR02, wydajność KR02,

Rozpoczynamy testy chłodzeń na całkowicie nowej platformie. Na pierwszy strzał idzie SilverStone Krypton KR02. Czy ta tania konstrukcja poradzi sobie z 9600K?

SilverStone Krypton KR02 – design bez wodotrysków

Chłodzenie otrzymałem w białym kartonie. Wraz z nim w pudełku znajduje się instrukcja, zestaw montażowy i tubka pasty termoprzewodzącej. Montaż opiera się o koszyk charakterystyczny dla platformy AMD. Ten dołączony niezbędny jest przy montażu na platformie Intela. Montaż jest prosty i sprawia wrażenie dosyć mocnego.

SilverStone Krypton KR02 to dosyć prosta konstrukcja. Ma ona wymiary 97 mm x 125 mm x 51 mm i waży 380 g. Chłodzenie ma trzy 6 mm ciepłowody, a podstawka jest miedziana. SilverStone Krypton KR02 jest dobrze wykonany, ale wygląda mocno średnio. Górny srebrny fin w połączeniu z czarnym wentylatorem i miedzianymi ciepłowodami raczej nie będzie dobrze wyglądał w obudowie z oknem. Końcówki ciepłowodów są też różne od siebie co również nie wygląda dobrze.

Wraz z radiatorem dostajemy 92 mm wentylator. Jego maksymalna prędkość to 2800 RPM, głośność 34,8 dBA a przepływ powietrza 56,1 CFM. Jest to dosyć podstawowa konstrukcja, która niczym się nie wyróżnia. Ma ona PWM więc obrotami może sterowac płyta główna.

Platforma testowa

Testy i podsumowanie

SilverStone Krypton KR02 – raczej nie do podkręcania

Chłodzenie radzi sobie z niepodkręconym 9600K. Temperatury są niskie nawet na 1000 RPM więc spokojnie procesor będzie działał. Pod obciążeniem jest gorzej – temperatura przekracza 80°C na maksymalnych obrotach. Na 1000 RPM temperatura przekraczała 90°C stąd brak wyników. Do OC to chłodzenie raczej się nie nadaje, ale nie ma tu zaskoczenia. Pod względem kultury pracy jest dobrze. Na 1000 RPM chłodzenie jest niesłyszalne, na 2000 RPM nadal jest dobrze i dopiero na 2800 RPM jest bardzo głośno.

Podsumowanie

SilverStone Krypton KR02 kosztuje ok. 100 zł. W tej cenie jest to bardzo dobry wybór prezentujący wydajność na poziomie konkurencji. Chłodzenie spokojnie poradzi sobie ze słabszymi procesorami w szczególności, jeśli nie będziecie ich podkręcali. Na dużym zakresie obrotów chłodzenie jest ciche więc tutaj kolejny plus. Minusem jest wygląd, który jest mocno przeciętny. Jednakże w tej cenie jest to kolejna bardzo dobra propozycja, którą warto rozważyć.

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.