Thermalright od dłuższego czasu nie był obecny w testach na WhatNext. Czas więc nadrobić zaległości. True Spirit 120 Direct to chłodzenie, które ma pokazać pazur w testach, ale czy rzeczywiście okaże się ono godne polecenia?

Cooler zapakowany został w czarne opakowanie. Jest to odmiana od tego, co wcześniej otrzymywałem od tej firmy. Wraz z chłodzeniem w pudełku znajduje się Instrukcja, zestaw montażowy, klipsy oraz pasta termoprzewodząca. tej ostatniej starczy niestety tylko na jeden montaż. Producent dostarczył cztery klipsy czyli spokojnie można zamontować dwa śmigła na radiatorze. Instrukcja jest dobra i łatwo wyjaśnia prosty montaż chłodzenia.

True Spirit 120 Direct ma wymiary 120 mm x 77 mm x 141 mm i waży 460 g. Jest to więc stosunkowo niewielkie oraz wąskie chłodzenie. Nie powinno więc być problemów z kompatybilnością z obudowami czy pamięciami RAM. Wygląda ono po prostu dobrze. Na samej górze radiatora znajduje się czarna nakładka a całość jest srebrna. Śmigło także jest czarne więc wszystko prezentuje się ok. Chłodzenie posiada cztery 6 mm ciepłowody, które bezpośrednio mają stykać się z procesorem. Taka konstrukcja ma zwiększyć wydajność. Jakość wykonania całości jest bardzo dobra – nie mam do czego się przyczepić.

Dołączony wentylator to 120 mm model posiadający system PWM. Jego maksymalna prędkość wynosi 1300 RPM, wtedy też przepływ powietrza jest równy 78,5 m3/h a głośność 25,4 dBA. Jest to typowy wentylator posiadający 7 skrzydełek. Tak naprawdę nie widać w jego konstrukcji niczego nadzwyczajnego.

Platforma testowa

Procesor Intel Core i5-4690K
Chłodzenie Noctua NH-U14S
Płyta główna Asus Z97-A
Grafika Asus GTX 760 Striker Platinum
RAM Kingston Fury 1866MHz 8 GB
SSD Crucial BX100 128 GB
M.2 Liteon LGH-512V2G
HDD WD Red 1 TB
Zasilacz Be quiet! Dark Power Pro 11 750W
Obudowa Nanoxia Deep Silence 5 Rev. B

Testy i podsumowanie

Chłodzenie wypada zgodnie z oczekiwaniami. Nie jest to konstrukcja, która wydajnością powalała by jednakże spokojnie pozwala ona na podkręcenie procesora. Pod względem głośności także wypada ona dobrze. Na maksymalnych obrotach cooler jest słyszalny jednakżę już na 800 RPM jest prawie idealna cisza.

Thermalright True Spirit 120 Direct kosztuje około 34 Euro (ok. 150 zł). W tej cenie otrzymujemy chłodzenie o dobrej kulturze pracy pozwalające na podkręcenie procesora. Dzięki małym rozmiarom zmieści się on na pewno w większości obudów. Także nie będzie problemów z kompatybilnością z pamięciami RAM czy radiatorami płyt głównych. W tej cenie jest to bardzo dobra propozycja do Waszych komputerów.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej