WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test chłodzenia Thermalright True Spirit 90 Direct

Wśród małych chłodzeń konkurencja jest bardzo duża. Większość konstrukcji jest podobnych do siebie i też podobnie wypada w testach. Czy na ich tle True Spirit 90 czymś będzie się wyróżniał?

True Spirit 90 Direct został zapakowany w czarno-czerwone opakowanie. W nim znajdziemy, oprócz chłodzenia, zestaw montażowy, instrukcję, pastę termoprzewodzącą oraz klipsy montażowe do wentylatorów. Instrukcja dobrze wyjaśnia montaż, który jest i tak dosyć prosty. Ilość pasty starczy tylko na jedno zamontowanie chłodzenia. Thermalright dołączył cztery klipsy więc maksymalnie można zainstalować na radiatorze 2 wentylatory.

Chłodzenie ma wymiary 104 mm x 77 mm x 122 mm i wazy 330 g. Wygląda ona bardzo dobrze – jest to chłodzenie wieżowe, które jest całe srebrne a na górze finów znajduje się czarna nakładka. Design jest prosty, ale dzięki temu dobry. Za chłodzenie odpowiadają trzy 6 mm ciepłowody, które dotykają bezpośrednio procesora (HDT). W mniejszych konstrukcjach zastosowanie takiej podstawki sprawdza się nawet nieźle. Jakość wykonania całości jest bardzo dobra.

Do radiatora został dodany 92 mm wentylator. Jego maksymalna prędkość wynosi 200 rpm, przepływ powietrza 66,9 m3/h a głośność 27 dBA. Posiada on 7 skrzydełek oraz jest cały czarny. Tak naprawdę nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Dodam tylko, że kabel opleciony czarnym materiałem i posiadający złącze 4 pin (wyposażony został on w PWM).

Platforma testowa

Procesor Intel Core i5-4690K @ 4,5 GHz
Chłodzenie Noctua NH-U14S
Płyta główna Asus Z97-A
Grafika Sapphire Toxic R9 280X
RAM Kingston Fury 1866MHz 8 GB
SSD Crucial BX100 128 GB
M.2 Liteon LGH-512V2G
HDD WD Red 1 TB
Zasilacz Be quiet! Dark Power Pro 11 750W
Obudowa Nanoxia Deep Silence 5 Rev. B
Monitor Iiyama XUB2792QSU
Monitor Philips Brilliance 272P

Testy i podsumowanie

Chłodzenie wypadło znakomicie w testach. Jest ono wyraźnie wydajniejsze od podobnie zbudowanej konkurencji. Także jest ono stosunkowo ciche – jedynie na maksymalnych obrotach będzie ono mocno słyszalne.

Thermalright True Spirit 90 Direct kosztuje około 25 Euro (105 zł). Uważam je za najlepszy wybór w tej cenie. Jest ono wydajniejsze od konkurencji posiadającej także jeden 92 mm wentylator a także charakteryzuje go dobra kultura pracy. Jakość wykonania jest bardzo dobra a sam design też całkiem niezły. Jeśli szukacie małego chłodzenia za około 100 zł to nic lepszego aktualnie nie znajdziecie.