Test fotela Cooler Master Caliber R1

CM jak się za coś łapie, to robi to dobrze

test Cooler Master Caliber R1, recenzja Cooler Master Caliber R1, review Cooler Master Caliber R1, opinia Cooler Master Caliber R1, czy warto Cooler Master Caliber R1, fotel Cooler Master Caliber R1, test Caliber R1, recenzja Caliber R1, review Caliber R1, opinia Caliber R1, cena Caliber R1, cena Cooler Master Caliber R1, cena fotela gamingowego, fotel gamingowy, fotel Cooler Master

Kojarzycie Zenox? Jest to firma specjalizująca się w akcesoriach dla graczy, typu fotele czy biurka. To właśnie przy współpracy z nią powstał fotel Cooler Master Caliber R1. Zapraszam do przekonania się, czy wspólnymi siłami udało się stworzyć dobry produkt dla każdego gracza.

Fotel pakowany jest w standardowy karton. W moim przypadku widać było, że był on już wcześniej otwierany – stan kartonu nie był najlepszy. Wraz z fotelem otrzymujemy instrukcję, śrubki czy śrubokręt. Montaż jest trochę dłuższy, ze względu na to, że każda część jest osobno. Coraz częściej producenci wstępnie montują choćby podłokietniki – ale nie tym razem. Sprawia to, że montaż trochę się wydłuża. Jedyny problem, jaki miałem to z trafieniem śrubkami do otworów przy montażu oparcia do siedziska. Ale poza tym spokojnie w pojedynkę dacie radę. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Wygląd i wykonanie Cooler Master Caliber R1

Moim zdaniem fotel prezentuje się znakomicie. Nie ma on bardzo agresywnego wyglądu, tylko bardziej spokojny, elegancki. Logo Cooler Mastera jest tylko lekko zaakcentowane na górze, poza tym jest jeszcze metka z logiem Zenox. Połączenie dużej ilości czarnego z filetowym jest dobrym pomysłem. Z pewnością takiej konstrukcji nie będziecie musieli się wstydzić.

Fotel wyłożony został skórą ekologiczną. Cześć z niej (pod plecami i pod pośladkami) ma otwory zapewniające odpowiednią wentylację. Skóra sprawia także wrażenie dosyć porządnej. Siedzisko ma szerokość równą 57 cm i głębokość równą 52 cm. Spokojnie powinny zmieścić się więc na niej nawet większe osoby.

Siedzisko oferuje wysokość od 35 do 43 cm. Oparcie ma długość 83 cm i szerokość 57 cm. Powinno to zadowolić nawet wyższe osoby. Nie zabrakło też 2 poduszek pod kręgosłup lędźwiowy i szyjny.

Podłokietniki wykonano z tworzywa sztucznego. Mają one możliwość zmiany wysokości od 23 do 30 cm. Cooler Master Caliber R1 można rozłożoyć do 180°. Umożliwia on także bujanie.

Wrażenia z użytkowania Cooler Master Caliber R1

Z Cooler Master Caliber R1 miałem przyjemność obcować przez 2 tygodnie. Tak naprawdę jest to konstrukcja bardzo podobna do innych foteli gamingowych. Wyróżnia go jednak wyłożenie skórą oraz miękkość. Zastosowany materiał jest bardzo przyjemny w dotyku. Czuć jego miękkość i aż przyjemnie jak dotyka on skóry. Takiego odczucia nie miałem jeszcze w przypadku produktów konkurencji. Także samo siedzisko czy oparcie jest jak dla mnie idealne – pianka nie jest zbyt twarda ani zbyt miękka.

Za wygodę siedzenia odpowiadają jeszcze poduszki. Ta pod kręgosłup lędźwiowy jest bardzo dobra, natomiast pod kręgosłup szyjny po montażu w otworach była za nisko (mam 182 cm wzrostu). Musiałem ją wyjąć i spróbować przymocować wyżej niż otwory – dało radę i od tego momentu było już bardzo wygodnie. Podłokietniki, mimo wykonania z tworzywa sztucznego, są również całkiem niezłe – materiał jest nawet miękki. Oczywiście nie jest to poziom materiałowego wyłożenia, ale jest okej. Szkoda tylko, że można je regulować tylko w pionie.

Oparcie jest wystarczająco wysokie – spokojnie nawet wyższe osoby ode mnie będą wygodnie na nim siedziały. Podobnie jest z siedziskiem, na którym można się wygodnie rozsiąść. Bujanie czy rozkładanie działają bez zarzutów, zgodnie z oczekiwaniami. Kółka radzą sobie z prostymi dywanami. Nie powinny także rysować paneli.

Dobry na upały

Na koniec bardzo ważna rzecz – przepływ powietrza. Z fotela korzystałem podczas ponad 30 stopniowych upałów. Ani razu plecy czy pośladki nie spociły się – nie wstałem z mokrą plamą. Oczywiście wspierałem się wentylatorem, ale jednak konkurencja potrafiła znacznie gorzej wypadać pod tym względem. System wentylacji działa prawidłowo i siedząc na Cooler Master Caliber R1 nie będziecie mieli wrażenia, że zaraz się utopicie.

Podsumowanie

Cooler Master Caliber R1 kosztuje około 1000 zł. W tej cenie jest to propozycja godna polecenia. Fotel nie różni się może zbytnio od konkurencji, ale jest z pewnością dobrze wykonany – producent zadbał o szczegóły. Wyróżnia go bardzo wygodny w dotyku materiał oraz brak pocenia się. Wymiary pozwalają na wygodne siedzenie nawet dla większych osób.Cooler Master Caliber R1 oferuje ograniczone możliwości dostosowania do siebie, ale konkurencja pod tym względem prezentuje się bardzo podobnie. Jedyna wada to brak możliwości zmiany podłokietników w poziomie. Poza tym, moim zdaniem, fotel prezentuje się bardzo dobrze – nie jest to typowa gamingowa konstrukcja. W cenie około 1000 zł warto rozważyć jego zakup.

Zdjęcia zostały wykonane za pomocą smartfonu Oppo Reno.