WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test Gainward GTX 1650 SUPER Pegasus OC

Wreszcie na rynek trafiły karty graficzne GTX 1650 SUPER. Czy okażą się on tym, czym powinna być podstawowa wersja grafiki?

Karta wygląda identycznie jak wcześniej testowany przeze mnie model 1660 SUPER. Nie ma więc ona backplate, co może dosyć słabo wyglądać. Wymiary Gainward GTX 1650 SUPER Pegasus OC wynoszą 168 mm x 126 mm. Za chłodzenie odpowiada jeden 100 mm wentylator bez trybu półpasywnego. Grafika zasilana jest z jednego złącza 6 pin. Dostępne wyjścia obrazu to DVI, HDMI i DisplayPort. Gainward GTX 1650 SUPER Pegasus OC jest także dosyć plastikową konstrukcją – jakość wykonania nie jest najmocniejszą stroną.

Przejdźmy do rzeczy ważniejszej – jakie są zmiany w GTX 1650 SUPER? Testowana karta ma więcej jednostek cieniujących i teksturujących. Także same pamięci tym razem są GDDR6, co przekłada się na wyższą przepustowość pamięci (192 Gb/s) i tym samym na wydajność. Warto też zwrócić uwagę na taktowanie rdzenia – bazowo jest ono wyższe niż w przypadku GTX 1650. A teraz przejdźmy do najważniejszej części, czyli testów.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa