WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test ładowarki Green Cell Power Source 75W

Green Cell wprowadził do oferty bardzo ciekawą ładowarkę. Jest to model Power Source 75W, który oferuje Power Delivery. Jak wypadnie ona w testach.

Green Cell Power Source 75W – całkiem elegancki design

Ładowarka wygląda dobrze, choć nie ma szału. Jest ona cała czarna i wyróżnia ją zielona dioda informująca o podłączeniu do prądu. Design jest więc charakterystyczny dla produktów Green Cell.

Power Source 75W ma cztery porty o łącznej mocy 75 W. Port USB-C Power Delivery pracuje z mocą 60 W. Jeden port USB-A ma autorską technologię Ultra Charge. Zapewnia ona szybkie ładowanie i jest kompatybilna z takimi rozwiązaniami jak Quick Charge 3.0, Samsung AFC, Huawei FCP czy Apple 2.4A. Pozostałe dwa porty USB-A są inteligentne, czyli dopasowują prąd do podłączonego urządzenia (maksymalnie 2,4 A).

Ładowarka jest bardzo dobrze wykonana. Producent deklaruje odporność na zarysowania, wstrząsy i upadki. Dokładne wymiary Green Cell to 103 x 72 x 28 mm a masa wynosi 219 g. Nie będzie więc problemów z jego przenoszeniem

Green Cell mówi też o ochronie przepięciowej, przed zwarciem i termicznej. Jest to więc sprzęt, który zapewnia w pełni bezpieczne ładowanie podłączonych urządzeń.

Testy Green Cell Power Source 75W

Wszystkie testy przeprowadziłem przy użyciu smartfona Samsung Galaxy S7 oraz oryginalnie dołączonego do niego przewodu. Każdy z testów trwał 10 min i ruszał od 20% naładowania baterii. Wyniki pokazują o ile punktów procentowych zwiększył się poziom naładowania po zakończeniu testów.

Tempo ładowania Green Cell Power Source 75W jest bardzo dobre. Oba złącza USB-A sprawują się dobrze i wyciągają maksimum z możliwości smartfona. Ładowanie USB-C PD sprawdziłem na przykładzie powerbanku obsługującego takie ładowanie. Nie było problemów z kompatybilnością a prędkość naładowania wskazywała, że odbywało się one zgodnie z deklaracjami producenta.

Podsumowanie

Green Cell Power Source 75W kosztuje około 270 zł. Jest to bardzo dobry sprzęt, któremu z przyjemnością daję odznaczenie polecamy. Ładowarka jest bardzo dobrze wykonana i oferuje sporo zabezpieczeń.

W testach wypadła ona bardzo dobrze, a tempa ładowania podłączonego sprzętu są bez zarzutów. Spokojnie więc podłączycie do niej laptopa oraz smartfony czy powerbanki. Green Cell Power Source 75W jest wart swojej kwoty i jeśli szukacie takiej ładowarki to warto wziąć testowany produkt pod uwagę.

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.