WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test ładowarki HyperX ChargePlay Base

HyperX niedawno wprowadził do swojej oferty ładowarkę bezprzewodową. Model ChargePlay Base pozwala na ładowanie do dwóch urządzeń i oferuje całkiem niezłe możliwości.

Ładowarkę otrzymałem ze sporą ilością dodatków. Oprócz różnych papierów jest też 1,8 m kabel USB-A -> USB-C oraz ładowarka sieciowa
24W (5V/3A; 9V/2A; 12V/2A). HyperX ChargePlay Base jest więc całym kompletem i do działania nie potrzebujecie dodatkowych kabli czy ładowarek. Jest to wreszcie coś innego – konkurencja zazwyczaj pomijała kabel i ładowarkę sieciową.

Sam HyperX ChargePlay Base jest cały czarny. O trwającym ładowaniu informują dwie czerwone diody. Całość jest bardzo dobrze wykonana a gumowe zabezpieczenia sprawiają, że ładowarka nie ślizga się po meblach a także same smartfony nie ślizgają się po miejscach do ładowania. Urządzenie ma wymiary 215,04 mm x 90,91 mm x 17,36 mm i waży 135 g.

HyperX ChargePlay Base oferuje jednoczesne bezprzewodowe ładowanie dwóch urządzeń Qi. Odbywa się to z maksymalną mocą 15 W, przy czym pierwsze urządzenie może ładować się z mocą do 10 W, a drugie z mocą do 5 W.

Testy HyperX ChargePlay Base

Wszystkie testy przeprowadziłem przy użyciu smartfona Samsung Galaxy S7 oraz oryginalnie dołączonego do niego przewodu. Każdy z testów trwał 10 min i ruszał od 20% naładowania baterii. Wyniki pokazują o ile punktów procentowych zwiększył się poziom naładowania po zakończeniu testów.

Testy wykazały odpowiednie tempo ładowania bezprzewodowego. W przypadku dwóch urządzeń szybkość ładowania jednego z nich rzeczywiście spada. Jednakże tak samo się dzieje w przypadku produktów konkurencji, więc tutaj nie ma zaskoczenia.

Podsumowanie testu HyperX ChargePlay Base

HyperX ChargePlay Base kosztuje około 300 zł. Ładowarka bezprzewodowa pod wieloma względami wypada świetnie. Oferuje ona ładowanie do dwóch urządzeń mocą łączną 15 W. Jest dobrze wykonana a położone na niej smartfony nie ślizgają się. HyperX ChargePlay Base świetnie sprawdzi się także z ładowanymi bezprzewodowo urządzeniami od HyperX – myszką czy słuchawkami. Warto też wspomnieć, że w zestawie znajduje się kabel oraz ładowarka sieciowa – w konkurencyjnych produktach często tego brakuje. W mojej opinii jest to jedna z lepszych ładowarek bezprzewodowych jakie miałem w rękach. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę zakup HyperX ChargePlay Base – oczywiście o ile maksymalnie 10 W na pierwsze ładowane urządzenie Wam wystarcza.

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.