Reklama

Test ładowarki słonecznej Choetech 24W Solar Charger

Idealna ładowarka na biwak

test Cheotech 24W Solar Charger, recenzja Cheotech 24W Solar Charger, review Cheotech 24W Solar Charger, opinia Cheotech 24W Solar Charger, ładowarka słoneczna, test ładowarki słonecznej, jaka ładowarka słoneczna, ładowarka solarna, test ładowarki solarne, jaka ładowarka solarna, łodowarka słońce

Nadchodzi lato, czyli czas wyjazdów i wolnego czasu. Część z Was z pewnością wybierze się pod namioty. W takiej wyprawie może pomóc ładowarka słoneczna Choetech 24W Solar Charger, która zapewni Wam stały dopływ prądu.

Ładowarkę otrzymałem w szarym kartonie – dobrze dla środowiska. Wraz z nią w środku znajduje się instrukcja, przewód USB -> microUSB oraz karabinki. Te ostatnie pomogą w przymocowaniu ładowarki choćby do namiotu. Szkoda, że nie ma dołączonego kabla USB-C. Gwarancja wynosi nietypowo 18 miesięcy.

Choetech 24W Solar Charger jest dosyć gruby po złożeniu. Jednakże dzięki kształtowi małego zeszytu można go łatwo przenosić. Wymiary po złożeniu to 260 mm x 160 mm x 40 mm, a po rozłożeniu 790 mm x 260 mm 20 mm. Jak sami widzicie, jest to bardzo długie urządzenie – zostało to wymuszone obecnością czterech dużych paneli słonecznych. W piątej części ładowarki znajdują się wyjścia USB oraz miejsce na kable. Warto od razu zaznaczyć, że składanie i rozkładanie jest bardzo proste.

Ładowarka oferuje maksymalną moc równą 24 W. Konwersja energii wynosi ok. 24%. Choetech 24W Solar Charger ma dwa porty USB, z czego każdy z nich może pracować z prądem 2,4 A – łącznie maksymalnie będzie 4,8 A. Taki prąd w połączeniu z napięciem 5V sprawia, że można ładować praktycznie każdy smartfon zwykłym tempem (bez szybkiego ładowania).

Czytaj też: Test stacji ładującej Gelid Zentree

Każdy z portów automatycznie wykrywa potrzebny prąd. Oczywiście 24 W możliwe są do uzyskania jedynie przy pełnym słońcu i odpowiednim skierowaniu Choetech 24W Solar Charger. Przy słabszej pogodzie, jak zawsze w przypadku takich ładowarek, uzyskiwany prąd będzie mniejszy.

Testy Choetech 24W Solar Charger

Wszystkie testy zostały przeprowadzone przy użyciu smartfona Samsung Galaxy S7 oraz oryginalnie dołączonego do niego przewodu. Każdy z testów trwał 10 min i zaczynano go od 20% naładowania baterii. Wyniki pokazują o ile punktów procentowych zwiększył się poziom naładowania po zakończeniu testów.

Dzięki upałom, jakie panowały we Wrocławiu, byłem w stanie przetestować maksimum mocy. Przy pełnym słońcu i skierowaniu ładowarki ku niemu możliwe było osiągnięcie maksymalnej prędkości dla zwykłego ładowania dla dwóch Galaxy S7 – wynik taki jak na wykresie wyżej. Gdy robiło się ciemniej, były chmury to automatycznie prędkość spadała. Przy dużym zachmurzeniu uzyskana prędkość była nawet o połowę mniejsza dla jednego smartfona. Pokazuje to, że na ładowarkę zawsze można liczyć w pełnym słońcu, ale im gorsza pogoda, tym mniej z niej wyciągniecie, co zresztą jest logiczne.

Podsumowanie

Choetech 24W Solar Charger kupicie za 60 dolarów, czyli około 225 zł – z kodem SC24WEY zaoszczędzicie dodatkowe 10$. Uważam, że jest to produkt warty tej ceny. Ładowarka świetnie sprawdzi się pod namiotami w piękny, słoneczny dzień. Wtedy też spokojnie naładujecie do dwóch urządzeń pobierających do 24 W mocy. Jak zawsze w przypadku takich urządzeń, jest gorzej przy chmurach czy w brzydki dzień. Wtedy też prędkość ładowania spada w zależności od ilości dostępnych promieni słonecznych. Produkt Choetech oferuje dużą moc i to ona jest główną zaletą produktu. W połączeniu z niską ceną, znacznie niższą od konkurencji, mamy produkt w pełni godny polecenia.

Zdjęcia zostały wykonane za pomocą smartfonu Oppo Reno.