WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test laptopa Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0

Testy pracy na baterii, głośności i temperatury Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0

Obciążenie zrealizowano za pomocą testu OCCT Linpack + FurMark + CrystalDiskMark. Spoczynek polegał na wyświetlonym samym pulpicie przy włączonym WiFi, programach do sprawdzania temperatur oraz 100% jasności.

Czas pracy na baterii (spoczynek / obciążenie):

  • 3 h 50 min / 0 h 51 min

Temperatura (spoczynek / obciążenie):

  • CPU: 42,5 °C / 77,75 °C
  • GPU: 42 °C / 64 °C
  • Dysk: 45 °C / 54 °C

Głośność (tło 34 dBA, spoczynek / obciążenie):

  • 34  dBA / 49,3 dBA

W testach temperatury wykorzystałem moduł termowizyjny smartfonu CAT S61. W spoczynku temperatury są dosyć niskie. Także laptop jest kompletnie niesłyszalny. Czas pracy na baterii jest trochę krótki, ale pamiętajcie, że zawsze możecie zmniejszyć jasność ekranu oraz włączyć zintegrowaną kartę graficzną. Wtedy możecie osiągnąć nawet ponad 5 godzin co wystarczy na dalszą podróż pociągiem. Pod obciążeniem temperatury już są wyższe. Zwiększa się też temperatura klawiatury, ale 43,5°C w najgorętszym punkcie nie powinno Wam przeszkadzać. Pod obciążeniem ujawnia się największa wada Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0, czyli kultura pracy. Jest naprawdę głośno, no ale coś za coś – temperatury i niski throttling w zamian za kulturę pracy. Czas pracy na baterii pod obciążeniem wynosi 51 minut, czyli standardowo dla laptopów gamingowych.

Throttling procesora występuje, ale wcale nie jest on taki mocny. W spoczynku procesor pracuje z taktowaniem ok. 4 GHz, a pod obciążeniem spada ono do ok. 3,3-3,6 GHz. Jest to bardzo dobry wynik, który zapewnia wysoką wydajność w różnych zastosowaniach.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 7 STRONY: Podsumowanie
Pokaż cały spis treści
WRÓĆ DO STRONY 1
PRZEJDŹ DO 7 STRONY: Podsumowanie