Aorus wchodzi na rynek monitorów. Jest to dopełnienie całego ekosystemu firmy, ponieważ jedynie tego urządzenia brakowało w ofercie. Dzięki niemu jesteście w stanie stworzyć cały zestaw komputerowy oparty tylko o podzespoły Aorus/ Gigabyte. Czy warto inwestować w monitor Aorus AD27QD?

Wygląd

Aorus AD27QD został zapakowany w ogromny karton. Wraz z nim otrzymujemy kabel zasilające, podstawkę instrukcję, płytę ze sterownikami, kabel HDMI, kabel DisplayPort i kabel USB. Dodatki pozwolą więc na podłączenie monitora do praktycznie każdego komputera. Gwarancja wynosi 36 miesięcy.

Monitora wygląda naprawdę fantastycznie. Ramki są dosyć cienkie (oprócz dolnej) i ekran zajmuje sporą część obudowy. Z tyłu znajduje się podświetlenie, które z pewnością spodoba się miłośnikom LEDów. Jest ono RGB i można dowolnie je skonfigurować i dopasować do własnych wymagań. Monitor ma 27 cali, a jego dokładne wymiary to 614,9 mm x 484,7 mm x 236,9 mm i wazy on 8 kg.

Ustawieniami steruje się za pomocą joysticka umieszczonego idealnie pośrodku, pod logiem Aorus na przodzie. Sterowanie jest proste i intuicyjne. Z tyłu znajdują się złącza Aorus AD27QD. Do dyspozycji są dwa HDMi 2.0, jedno DisplayPort 1.2, dwa USB 3.1 Gen1, jedbo USB 3.1 Gen1 Type-B wejście na mikrofon i wyjście na słuchawki. Nie zabrakło też blokady Kensington.

Aorus AD27QD stoi na bardzo dużej nóżce, która zapewnia mu stabilność. Możliwości jego dopasowania do stanowiska grania są ogromne. Monitor można obrócić o 90°, zmieniać wysokość do 130 mm, pochylać w zakresie od -5° do 21° oraz obracać od -20° do 20°. Oprócz tego istnieje możliwość montażu uchwytu zgodnego z VESA 100 x 100. Samą jakość wykonania także oceniam pozytywnie. Nic nie trzeszczy a jakość spasowania jest znakomita.

Specyfikacja i ustawienia

Testowany produkt posiada matrycę IPS z podświetleniem LED. Maksymalna rozdzielczość pracy wynosi 2560 x 1440 px (2K), a format ekranu to 16:9. Matryca jest też matowa, więc padające na nią światło nie powinno przeszkadzać. Maksymalna jasność wynosi 350 cd/m^2, kontrast statyczny 1000:1 a dynamiczny to 12M:1. Dla graczy będzie się także liczył czas reakcji wynoszący 1 ms (MPRT) oraz częstotliwość odświeżania równa 144 Hz. Aorus AD27QD obsługuje także technologię FreeSync, posiada redukcję migotania oraz filtr światła niebieskiego. Monitor obsługuje także HDR.

Ustawienia są prosto dostępne a ich ilość jest ogromna. Szybko możecie wejść w Dashboard czy Game Assist, które mogą okazać się przydatne. W głównych opcjach jest możliwość zmieniania wielu parametrów. Producent przygotował też predefiniowane tryby pod różne gry. Widać, że Aorus przyłożył się też do możliwości dopasowania kolorów czy ustawień pod własne przyzwyczajenia.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej