Reklama
aplikuj.pl

Test obudowy LC-Power Gaming 992B Solar Flame

Obudowy z wbudowanym podświetleniem mogą podobać się wielu osobom. W szczególności zyskują skrzynki, które pozwalają na ustawienie różnych opcji podświetlenia. Jedną z nich jest Gaming 992B od LC-Power. Czy okaże się ona dobrą konstrukcją?

Obudowę otrzymałem w czarno-szarym opakowaniu. Wraz z nią w środku znajduje się pilot, zestaw śrubek, speaker oraz zaślepka PCI. Dziwne, że nie ma dołączonej żadnej instrukcji, która na pewno by się przydała. Pilot jest identyczny, jak w przypadku tego testu. Zaślepka PCI sugeruje, że są one, niestety, wyłamywane. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Gaming 992B ma wymiary 463 mm x 204 mm x 437 mm i waży 4,56 kg. Można w niej zmieścić płyty główne w formacie ATX, micro ATX i mini ITX. Jest ona dostępna także w wersji 992W, która różni się między innymi kolorem.

Produkt LC-Power prezentuje się bardzo dobrze. Przednie trzy podświetlane wentylatory, które widać przez akrylowy panel na przodzie są świetnym pomysłem i wyglądają bardzo dobrze. Są to modele LC-CF-RGB-COMBO, a ich test możecie przeczytać tutaj. Obudowa posiada także ich kontroler (ten sam co we wspomnianym teście), a sterowane są one za pomocą pilota na podczerwień, więc trzeba w dobrym miejscu umieścić odbiornik. Szkoda, że nie są one sterowane za pomocą fal radiowych albo, że nie mają możliwości synchronizacji z płytą główną. Na maksymalnych obrotach trzy śmigła są słyszalne, natomiast wystarczy zmniejszyć je za pomocą pilota, i jest idealna cisza. Wentylatory zaciągają powietrze z bocznych kratek w przednim panelu, natomiast nie ma tutaj żadnego filtru przeciwkurzowego. Także są one przymocowane do przedniego panelu, co jest słabym rozwiązaniem. Na przednim panelu znajdują się jeszcze trzy rzeczy warte uwagi. Gaming 992B posiada wbudowany czytnik kart SD/TF oraz miejsce na zewnętrze urządzenie 5,25 cala. Na samej górze znajduje się także panel wejścia/wyjścia. Do dyspozycji są dwa złącza USB 3.0, wejście na mikrofon oraz wyjście na słuchawki. Przyciski startu i restartu umieszczone zostały po prawej i po lewej stronie obudowy. Obudowa posiada także przycisk fizyczny na przednim panelu, który umożliwia szybką zmianę podświetlenia.

Na górze znajduje się miejsce na dwa wentylatory 120 / 140 mm. Nad nimi producent umieścił filtr przeciwkurzowy, który mocowany jest na magnes.

Lewy bok to akrylowe okno, które mocowane jest na cztery szybkośrubki. Prawy bok to zwykła blacha mocowana na dwie szybkośrubki. Jest ona dosyć cienka, zresztą podobnie jak boczne okno.

Gaming 992B stoi na czterech nóżkach z antypoślizgowym wyłożeniem. Pod zasilaczem znajduje się filtr przeciwkurzowy, który jest raczej ciężko dostępny – brakuje rączki, która ułatwiłaby jego demontaż.

Tył jest standardowy. Na dole producent umieścił miejsce na zasilacz, wyżej jest  7 zaślepek PCI, z czego 5 jest wyłamywanych, co jest dosyć słabe. Na górze znajduje się miejsce na jeden wentylator 120 mm. Szkoda, że nie ma tam fabrycznie zamontowanego modelu z przodu obudowy.

Obudowa LC-Power została, tradycyjnie już, podzielona na dwie strefy. Oddziela jest metalowa blacha z przepustami na kable, która nie sięga do końca co umożliwia montaż chłodnicy na przodzie obudowy. W miejscu montażu płyty znajduje się duży otwór, który spokojnie pozwoli na montaż chłodzenia bez konieczności jej demontażu. Po prawej stronie od płyty znajdują się dwa miejsca na dyski 2,5 cala. System zarządzania okablowaniem jest dobry. Obudowa posiada sporo otworów, w tym dobrze ulokowany otwór na kabel EPS, dzięki czemu całość można ładnie poukładać. Z tyłu jest około 20 mm wolnej przestrzeni, więc także tam można poupychać kable. W obudowie zmieścicie karty graficzne o długości do 360 mm i chłodzenia procesora o wysokości do 160 mm.

Zasilacz stawiany jest na czterech nóżkach, które niczym nie zostały wyłożone. Zasilacz nie może być zbyt długi – dłuższe konstrukcje zwyczajnie się nie zmieszczą. Za nim znajduje się miejsce na dwa dyski 3,5 cala. Szkoda, że nie ma tutaj szyn, które umożliwiłyby montaż także dysków 2,5 cala.

Producent deklaruje, że obudowa jest zgodna z zestawami chłodzeń cieczą LC-CC-120-LiCo oraz LC-CC-240-LiCo, natomiast podejrzewam, że spokojnie z przodu czy na górze zmieścicie także inne 120 lub 240 mm AiO.

Podsumowanie

LC-Power Gaming 992B Solar Flame kosztuje około 300 zł. To, co ją wyróżnia to trzy podświetlane wentylatory, które wyglądają znakomicie i zapewnią dobry przepływ powietrza. Poza tym zmieści ona duże podzespoły, ma dobry system zarządzania okablowaniem, rzadko spotykany czytnik kart i ogólnie rzecz biorąc, jest poprawna. W takiej jednak cenie należy wymagać więcej. Obudowa powinna mieć boczne okno z hartowanego szkła, filtr przeciwkurzowy na przodzie, nie posiadać wyłamywanych zaślepek PCI oraz zwracać większą uwagę na szczegóły jak np. podkładki antywibracyjne pod zasilaczem. Podejrzewam, że trzy wentylatory znacząco podwyższają cenę (cena zestawu dwóch to ok. 109 zł) i dlatego jest ona, jaka jest. Jeśli Gaming 992B Wam się bardzo podoba i dla tych wentylatorów jesteście w stanie mieć konstrukcję wartą znacznie mniej, albo jeśli znajdziecie tą obudowę w cenie poniżej 200 zł, to warto się nad nią zastanowić. W przeciwnym wypadku lepiej zwrócić się ku konkurencji.