WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test pamięci RAM HyperX Fury DDR4 RGB 16 GB 3200 MHz CL16

HyperX wypuścił właśnie nową serię pamięci RAM z podświetleniem RGB. Nazywają się one HyperX Fury DDR4 RGB i właśnie do testów otrzymałem model 16 GB 3200 MHz CL16. Czy są one warte naszej rekomendacji?

Wygląd i specyfikacja

Opakowanie jest bardzo proste, ale w zupełności wystarczające. Znajduje się w nim karta gwarancyjna i dwie kości pamięci RAM. Tak naprawdę nic więcej Wam nie potrzeba. Gwarancja jest wieczysta.

Pamięci wyglądają świetnie. Radiatory są czarne, a ich design znacie ze zwykłych wersji Fury. Różnica polega na górze, która ma podświetlenie RGB. Wygląda ono bardzo dobrze i w obudowie z oknem na pewno będzie ono przykuwało oko. Producent deklaruje kompatybilność podświetlenia z praktycznie wszystkimi technologiami od producentów płyt głównych. Zawsze też można zainstalować oprogramowanie HyperX NGENUITY, którym również można sterować RGB.

Pamięci mają technologię HyperX Infranted SYnc. Efekty RGB synchronizowane są przy wykorzystaniu podczerwieni. Patent na technologię jest w trakcie składania. Generalnie zapewnia ona, że każda z kości będzie wyświetlała dokładnie to samo.

Wiele wariantów

Pamięci mają profile XMP. Dostępne prędkości to od 2400 MHz do 3466 MHz a CL 15 lub 16. Pamięci pracują z napięciem 1,2 V lub 1,35 V a ich wysokość to 41,24 mm. Dostępne wersje pojemnościowe modułów to 8 GB i 16 GB, a zestawy wynoszą do 64 GB. Do testów otrzymałem zestaw 2x 8 GB 3200 MHZ CL16.

Platforma testowa

 

 

Testy, podkręcanie i podsumowanie

 

Bardzo dobre wyniki testów

Pamięci w wersji z włączonym XMP wypadają bardzo dobrze. Zapewniają one wysokie wyniki w grach czy programach i do najnowszych komputerów idealnie będą pasowały. Udało mi się je podkręcić do 3700 MHz jednakże przy opóźnieniach CL19. Ze względu na opóźnienia wyniki w testach aż tak bardzo nie podskoczyły. Niestety nie udało się obniżyć opóźnień przy takiej częstotliwości pracy.

Podsumowanie

HyperX Fury DDR4 RGB 16 GB 3200 MHz CL16 powinny kosztować ok. 459 zł. Uważam, że w tej cenie jest to bardzo dobry wybór. Pamięci świetnie wyglądają, a podświetlenie RGB z pewnością spodoba się wielu osobom. W testach wypadły one dobrze – na bazowych taktowaniach nie mam im nic do zarzucenia. Trochę szkoda jednak, że nie udało się im uzyskać po OC wysokiej częstotliwości przy niskich opóźnieniach. Jeśli zależy Wam na szybkich pamięciach 16 GB z podświetleniem RGB, to warto zastanowić się nad najnowszą propozycją od HyperX.

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.