WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test podstawki Cooler Master Notepal Ergostand IV

Podstawka chłodząca pod laptopa nie musi być niewygodna. Świetnie pokazuje to Cooler Master w wielu swoich produktach. Tym razem otrzymałem do recenzji model Cooler Master Notepal Ergostand IV. Jak sprawdzi się on w działaniu?

Wygląd

Podkładkę otrzymałem w pudełku charakterystycznym dla Cooler Mastera. Wraz z nim otrzymujemy kabel zasilający oraz instrukcję. Gwarancja wynosi 2 lata.

Podkładka jest cała czarna. Wyróżnia ją podświetlenie na samym spodzie – fajnie wygląda to w nocy. Cooler Master Notepal Ergostand IV wykonany został w większości z tworzywa sztucznego, choć miejsca, w którym stawiamy laptopa jest metalowe. Testowany produkt ma wymiary 370 mm x 265 mm x 40 mm.

Na testowanym produkcie postawicie laptopy o matrycy do 17 cali. Ma on pięć stopni regulowanej wysokości oraz podstawki zapewniające stabilność położonego laptopa. Z tyłu znajduje się złącze mini USB, micro USB, cztery USB 2.0, włącznik oraz regulator obrotów. Podkładka sprawdzi się więc dobrze także jako hub USB.

Za chłodzenie odpowiada jeden 140 mm wentylator. Jego maksymalna prędkość wynosi 1400 RPM, przepływ powietrza 46,8 CFM a głośność 29 dBA. Umieszczony jest on dokładnie pośrodku podkładki, dzięki czemu powinien dobrze schładzać większość podzespołów.

Testy

Testy przeprowadziłem z wykorzystaniem laptopa Asus UX410UA. Wentylator ustawiłem na maksymalne obroty.

Wyniki są dobre jak na zastosowanego ultrabooka. W przypadku laptopów gamingowych różnice będą znacznie wyższe i podkładka zaprezentuje jeszcze większe obniżenie temperatur. Cooler Master Notepal Ergostand IV jest niestety dosyć głośny na maksymalnych obrotach.

Za to możliwość sterowania kątem oparcia jest świetna. Ułatwia to pracę oraz sprawia, że korzystanie z laptopa jest znacznie przyjemniejsze.

Podsumowanie

Cooler Master Notepal Ergostand IV kosztuje około 150 zł. Jest to podkładka godna polecenia w tej cenie. Dobrze schładza ona podzespoły, oferuje sporo dodatkowych złączy oraz możliwość sterowania wentylatorem. Ten na najwyższych obrotach jest niestety głośny. Wielką zaletą testowanej podkładki jest możliwość zmiany wysokości ustawienia notebooka. Zapewnia to znacznie wygodniejszą pracę ze sprzętem. Podkładka jest także dobrze wykonana i nieźle wygląda. W tej cenie jest to bardzo dobry wybór w szczególności na lato.

Zdjęcia zostały wykonane za pomocą smartfonu Oppo Reno.