Reklama

Test powerbanku Aukey PB-XN10 10000 mAh

Niedrogi i solidny

test Aukey PB-XN10, recenzja Aukey PB-XN10, review Aukey PB-XN10, opinia Aukey PB-XN10, czy warto Aukey PB-XN10, cena Aukey PB-XN10, wydajność Aukey PB-XN10, powerbank Aukey PB-XN10, testy Aukey PB-XN10

Aukey to kolejna firma, która debiutuje na łamach Whatnext. Jako pierwsze urządzenie otrzymaliśmy powerbank Aukey PB-XN10 10000 mAh. Czy jest to konstrukcja warta polecenia?

Powerbank trafił do mnie w charakterystycznym dla tej marki białym kartonie. Wraz z nim otrzymujemy tylko instrukcję. Szkoda, że producent nie dodał jeszcze kabla USB-C czy nawet microUSB – musimy go osobno dokupić. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Wygląd i specyfikacja Aukey PB-XN10

Powerbank wygląda przeciętnie. Jest on cały czarny i to w zasadzie tyle z wyglądu. Nawet logo Aukey jest tylko wycięte na urządzeniu. Bank energii wykonany jest z ABS. Niewątpliwie natomiast jest test to wytrzymałe i solidne wykonanie – tutaj żadnych uwag nie mam.

Urządzenie ma złącza USB-C (wyjście/wejście), micro USB (wejście) i USB-A (wyjście). Napięcia wejściowe to 5V/ 3A dla USB-C i 5V/ 2A dla micro USB. Napięcie wyjściowe to 5V/ 3A dla USB-C i 5V/2,4 A dla USB-A. Szkoda, że powerbank nie oferuje szybkiego ładowania. Złącze micro USB jednak technologię AiPower, która dopasowuje prąd do podłączonego urządzenia. Pozwala ona na lepszą optymalizację procesu ładowania, a także chroni drobny sprzęt (jak np. słuchawki Bluetooth) przed zbyt dużym prądem.

Aukey PB-XN10 ma wymiary 125,6 mm x 70 mm x 15 mm i waży 200 g. Z jego przenoszeniem zdecydowanie nie powinno być problemów. Zmieści się on w plecaku, torebce czy nawet kieszeni w kurtce.

Testy Aukey PB-XN10

W testach użyłem smartfonu Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób lubi ładować włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacja. Dzięki temu otrzymałęm informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.

Wyniki są całkowicie poprawne. Powerbank szybko ładuje urządzenia jak na brak Quick Charge i ma deklarowaną pojemność. Chociaż wyniki nie są może imponujące, to jednak nie można im niczego zarzucić. Założenia specyfikacji są realizowane, w przeciwieństwie do wielu powerbanków mniej znanych producentów.

Podsumowanie

Aukey PB-XN10 10000 mAh kosztuje ok. 100 zł. Zdecydowanie jest to dobra i solidna konstrukcja warta tych pieniędzy. Powerbank jest dobrze wykonany, natomiast z wyglądu nie zachwyca. Jego konstrukcja i waga pozwalają na łatwe przenoszenie. Bezsprzecznie powerbank odpowiednio ładuje podłączone urządzenia oraz ma deklarowaną pojemność. Dostępne jest także jedno złącze USB i jedno USB-C – można ładować różne urządzenia. W tej cenie warto rozważyć jego zakup.

Polecamy

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.