WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Test powerbanku Green Cell PowerPlay 10 10000 mAh

Test powerbanku Green Cell PowerPlay 10 10000 mAh

Green Cell nie ustaje w tworzeniu coraz to lepszych akcesoriów mobilnych. Tym razem do testów otrzymałem wyjątkowy powerbank PowerPlay 10 10000 mAh. Zdradzę Wam, że jest on warty każdej złotówki.

Powerbank wygląda jak większość produktów Green Cell – jest po prostu cały czarny. W tym wypadku możecie jednak zobaczyć, że obudowa potrafi zachowywać odciski palców. Plusem jest za to bardzo dobre wykonanie. Green Cell PowerPlay 10 jest płaski (jego wymiary to 140 mm x 72 mm x 14,1 mm) i lekki (waży 197 g), dzięki czemu łatwo jest go wszędzie ze sobą przenosić. W zestawie otrzymujemy kabel USB -> USB-C, czyli dostosowany do najnowszych smartfonów.

Logo GC na górze jest również przyciskiem pokazującym stopień naładowania. Obok diod znajdują się wejścia i wyjścia. Dostępne wejścia są dwa: MicroUSB: 5/9/12V Max 18W, USB-C: 5/9/12V Max 20W. Dostępne wyjścia to: USB-C: 5/9/12V Max 18W, 2x USB-A: 5/9/12V Max 18W. Jak sami widzicie, Green Cell PowerPlay 10 obsługuje wiele różnych technologii szybkiego ładowania, w tym Ultra Charge czy Power Delivery 18W.

Green Cell PowerPlay 10 obsługuje Pass-Through, czyli można jednocześnie ładować powerbank i podłączone do niego urządzenia. Bank energii może służyć też jako ładowarka dla 3 urządzeń w tym samym czasie. Ważną rzeczą są też zabezpieczenia. Produkt Green Cell oferuje ochronę przed przegrzaniem, głębokim rozładowanie, przeładowaniem i zwarciem. Gwarancja wynosi 12 miesięcy.

Bonus – kabel GC Ray

Wraz z powerbankiem otrzymałem też kabel GC Ray. Jego długość wynosi 1,2 metra i jest on opleciony wygodnym materiałem. Cechą charakterystyczną jest zielone podświetlenie końcówki USB-C.

Kabel wspiera szybkie ładowanie, co też sprawdziłem w użytkowaniu – nie było z tym żadnego problemu. Producent mówi też o obsłudze transferów na poziomie 480 Mbps (USB 2.0). Warto też wspomnieć, że w środku znajdują się kevlarowe włókna, które zapewniają wysoką wytrzymałość GC Ray.

Testy

Wszystkie testy przeprowadziłem przy użyciu smartfona Samsung Galaxy S7 oraz oryginalnie dołączonego do niego przewodu. Każdy z testów trwał 10 min i ruszał od 20% naładowania baterii. Wyniki pokazują o ile punktów procentowych zwiększył się poziom naładowania po zakończeniu testów.

Green Cell PowerPlay 10 10000 mAh wypada świetnie w każdych testach. Ładowanie smartfona odbywa się bardzo szybko, a pojemność jest bardzo dobra. Powerbank jest więc w czołówce każdego wykresu. Sprawdziłem też ładowanie wielu urządzeń naraz czy działanie funkcji Pass-Through – nie zauważyłem żadnych problemów przy takim wykorzystaniu banku energii.

Podsumowanie

Green Cell PowerPlay 10 10000 mAh kosztuje około 170 zł. Jest to powerbank w pełni warty polecenia. Świetnie wypadł on w testach – jego jakość jest naprawdę świetna. Oferuje on sporo zabezpieczeń oraz kompatybilność między innymi z Quick Charge 3.0 czy Power Delivery 18 W. Oprócz tego jest on łatwy do przenoszenia, a dołączony kabel USB-C przyda się przy nowych smartfonach. Jeśli szukacie powerbanku o bogatych możliwościach to wydaje mi się, że propozycja od Green Cell powinna Was zadowolić.

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.