Test pralki Electrolux PerfectCare 800 EW8F148BP

test Electrolux PerfectCare 800, recenzja Electrolux PerfectCare 800, review Electrolux PerfectCare 800, opinia Electrolux PerfectCare 800, czy warto Electrolux PerfectCare 800, pralka Electrolux PerfectCare 800, cena Electrolux PerfectCare 800, działanie Electrolux PerfectCare 800, test EW8F148BP, recenzja EW8F148BP, review EW8F148BP, opinia EW8F148BP, cena EW8F148BP, działanie EW8F148BP, specyfikacja EW8F148BP, specyfikacja Electrolux PerfectCare 800

Kolejną pralkę dostarczył nam na testy Electrolux. Jest to topowy model PerfectCare 800 EW8F148BP. Czy rzeczywiście widać różnicę pomiędzy nim a tańszymi modelami?

Wygląd i specyfikacja Electrolux PerfectCare 800

Electrolux PerfectCare 800 EW8F148BP otrzymałem w standardowym opakowaniu. Warto najpierw przeczytać instrukcję bowiem pokazuje ona, w jaki sposób łatwo można zdjąć zabezpieczenie. Z pralką dostałem także instrukcje oraz promocyjne środki do prania od Ariela. To właśnie tabletki tej firmy mają rekomendację do użytkowania z Electrolux PerfectCare 800 EW8F148BP. Jeszcze jedna sprawa – pralka jest wstępnie testowana przed wysłaniem więc może być mokra w środku.

Produkt Electroluxa wygląda bardzo dobrze. Jest to nowoczesny sprzęt, który świetnie wpasuje się w różne łazienki czy kuchnie. Design to z pewnością mocna strona tego produktu. Pralkę obsługuje się poprzez pokrętło z jasno opisanymi po polsku trybami. Obok jest wyświetlacz oraz przyciski, którymi można zmienić wirowanie, temperaturę itp.. Można także opóźnić start prania.

Electrolux PerfectCare 800 – szybka i pojemna

Electrolux PerfectCare 800 EW8F148BP ma wymiary 850 mm x 600 mm x 572 mm. Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obr./min, a maksymalny wsad to 8 kg. Programy do prania: bawełna, bawełna ekonomiczny, tkaniny syntetyczne, delikatny, Wool Steam, odświeżanie, para, wirowanie/odprowadzanie wody, płukanie, kołdra, szybki, odzież zewnętrzna, denim, UltraWash, wełna/jedwab. Pobierana moc to 2200 W a klasa efektywności to A++. Maksymalna głośność wynosi 75 dBA. Zastosowanym silnik jest typu inwerter Permanent Magnet. Pralka ma także zabezpieczenie przed dziećmi czy zalaniem.

Pralka ma kontrolę zrównoważonego wsadu oraz ważenie wsadzonych rzeczy. W praniu można wykorzystać trzy pojemniki na detergenty. Electrolux PerfectCare 800 EW8F148BP jest naszpikowana różnymi technologiami. UltraCare zapewnia wstępne mieszanie detergentu z wodą dla zapewnienia szybkiego prania. UltraWash zapewnia maksymalną długość prania równą 59 minut. System SensiCare dostosowuje parametry cyklu prania do ładunku. SteamCare pod koniec każdego prania kieruje parę do bębna w celu zmniejszenia zagnieceń (ułatwia to późniejsze prasowanie). FreshScent zapewnia efekt świeżości bez konieczności wykonania pełnego cyklu prania.

Użytkowanie Electrolux PerfectCare 800

W Electrolux PerfectCare 800 EW8F148BP wykonałem równe 69 prań. Obsługa pralki jest naprawdę prosta i nie wymaga zbytniego wysiłku. Warto mieć jednak przy sobie instrukcję, w szczególności przy początkowych praniach. Wszystkie opcje są dobrze opisane i ogarnięcie sterowania odbywa się bardzo szybko.

Przejdźmy teraz do różnych trybów prania. Bawełna 40° i 1400 RPM: ten tryb wykorzystywałem najczęściej. Ubrania są znakomicie wyprane i wywirowane. Są mało pogniecione i to, co zaskakuje to ich zapach – jest bardzo intensywny. Generalnie nadawanie zapachu z kulek do prania ubraniom jest ogromną zaletą Electrolux PerfectCare 800 EW8F148BP – czegoś takiego nie było w przypadku tańszych urządzeń.

Electrolux PerfectCare 800 – pozostałe programy

Bawełna 60° i 1400 RPM. Prałem w nim pościel i białą bieliznę wraz z chusteczką wybielającą. Efekt był niesamowity – szarawe podkoszulki stały się idealnie białe, podobnie jak reszta rzeczy. Pościel byłą trochę poskręcana, ale bardzo dobrze wywirowana.

UltraWash: prałem ręcznik, lniane ściereczki i szlafrok w 30°. Plamy na lnianych ściereczkach zeszły a pozostałe rzeczy były bardzo puszyste.

W trybie kołdry prałem narzutę i poszewkę (30° i 800 RPM). Ponownie całość była puszysta i bardzo pachnąca. Także była ona niezbita i nieposkręcana.

Denim 30° i 800 RPM. W tym trybie prałem różne spodnie. Po ukończeniu trybu pranie było nieposkręcane, dobrze wywirowane, pachnące i puszyste.

W 14 minutowym trybie odświeżyłem chodniczki z łazienek. Były one pachnące, ale dosyć mokre – wymagały długiego suszenia.

Filtr po 10 praniach był praktycznie jak nowy. Pralka jest cicha i ani razu nie wyszła na środek. Jak możecie sami wywnioskować, zachwycony jestem zapachem, puszystością oraz wywirowaniem różnych rzeczy. Podczas działania EW8F148BP jest całkiem cicha. Pralka spisuje się naprawdę genialnie pod wieloma względami.

Electrolux PerfectCare 800 – test niczym z reklam

Tym razem przeprowadziłem także dwa testy. W pierwszym na prześcieradło, które służyło kotowi, nałożyłem różne zabrudzenia. Wszystkie powinniście rozpoznać po zdjęciu powyżej. Prześcieradło wystawiłem też na słońce na jedną godzinę, co było dodatkowym utrudnieniem. Jedynie plama najbardziej po prawej stronie jest stara i pochodzi od olejku arganowego.

Po praniu w trybie bawełna 60° 1400 RPM + odplamianie pozostały ślady po trawie i granacie. Te po keczupie widoczne były tylko pod światłem. Oceniam to pozytywnie, bowiem to, co zostało praktycznie zawsze wymaga użycia odplamiacza. Pozostałe plamy także często wymagają użycia odplamiacza, ale jak widać w tym wypadku nie było to konieczne.

Drugi test to ściereczka polana winem. Tryb prania był ten sam i jak sami widzicie, wszystkie plamy idealnie zeszły.

Podsumowanie

Electrolux PerfectCare 800 EW8F148BP kosztuje ok. 3300 zł. Pralka jest warta każdej złotówki. Jest ona prosta w obsłudze oraz świetnie wygląda – w kuchni czy łazience nie będzie czego się wstydzić.

Jestem zachwycony działaniem Electrolux PerfectCare 800 EW8F148BP. Pranie jest zawsze puszyste, pachnące i dobrze wywirowane. Można je następnie łatwo wyprasować co powinno zadowolić wiele osób. Jakość prania również oceniam znakomicie. Większość plam schodzi przy zastosowaniu tylko jednej kulki, a te co pozostają wystarczy oblać odplamiaczem.

Produkt Electroluxa oferuje sporo trybów, z których każdy jest przeznaczony do innego rodzaju prania. Każdy z nich spisuje się świetnie w działaniu – nawet krótkie prania. Warto tutaj wspomnieć, że dzięki tej pralce odzyskacie nawet biały kolor ubrań – coś, czego nie widziałem w przypadku konkurencyjnych produktów.

Electrolux PerfectCare 800 EW8F148BP jest zdecydowanie topowym produktem, który spełnia swoje wszelkie założenia. Pralka jest znakomita i nie wahajcie się przed jego zakupem – z pewnością będziecie w pełni zadowoleni.

Zdjęcia zostały wykonane za pomocą smartfonu Oppo Reno.