Reklama

Test Sandberg Survivor Torch Powerbank 10400

Latarka z powerbankiem

test Sandberg Survivor Torch Powerbank 10400, recenzja Sandberg Survivor Torch Powerbank 10400, review Sandberg Survivor Torch Powerbank 10400, opinia Sandberg Survivor Torch Powerbank 10400, cena Sandberg Survivor Torch Powerbank 10400, czy warto Sandberg Survivor Torch Powerbank 10400, test Survivor Torch Powerbank 10400, recenzja Survivor Torch Powerbank 10400, review Survivor Torch Powerbank 10400, opinia Survivor Torch Powerbank 10400 czy warto Survivor Torch Powerbank 10400, cena Survivor Torch Powerbank 10400, 420-41, sandberg 420-41

Podczas podróży różne rzeczy mogą okazać się przydatne. Często dotyczy to powerbabnku i porządnej latarki. A gdyby te dwa urządzenia połączyć w jedno? Na taki pomysł wpadł Sandberg przy i stworzył Survivor Torch Powerbank 10400.

Powerbank otrzymałem w klasycznym dla Sandberga opakowaniu. W środku znajduje się instrukcja oraz kabel USB-> micro USB. Gwarancja wynosi aż 5 lat.

Sandberg Survivor Torch Powerbank 10400 wygląda jak latarka. Jego dokładne wymiary to 226 x 44 x 44 mm, a waży on 315 g. Jest on dobrze wykonany oraz bardzo przyjemny w trzymaniu. Po bokach znajdują się specjalne rączki, które pomogą w użytkowaniu urządzenia jako latarki.

Dodatkowe złącze

Przednia część jest odkręcana. Pod nią znajduje się wejście micro USB 5V/1A oraz wyjście USB 5V/2A. Można więc ładować tylko jedno urządzenie w danym momencie. Czas ładowanie powerbanku to 8 godzin. Sandberg Survivor Torch Powerbank 10400 ma certyfikat IP68, czyli jest odporny na wodę i kurz. Obudowa jest także odporna na uderzenia.

14 godzin świecenia

Latarka świeci z mocą 3 W. Maksymalny czas jej święcenia to 14 godzin, a przy miganiu wynosi on 24 godziny. Urządzenie oferuje też trzy poziomu jasności. Warto też wspomnieć, że urządzenie ma wbudowany młotek (można nim wybić szybę) oraz nóż do przecinania pasów w sytuacji awaryjnej. Jest to więc idealny sprzęt na każdą wyprawę.

Testy

W testach wykorzystano smartfon Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób ładuje włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacja. Dzięki temu dostajemy informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.

Wyniki testów są bardzo dobre. Powerbank szybko ładuje smartfon, choć brakuje mu Quick Charge. Stosunek naładowań do pojemności również jest znakomity – jeden z lepszych powerbanków po tym względem. Latarka świeci dosyć mocno i spokojnie pozwoli na oświetlenie miejsca rozbicia namiotu, pomieszczeń w nocy czy trasy, którą idziecie.

Podsumowanie

Sandberg Survivor Torch Powerbank 10400 kosztuje około 184 zł. Jest to idealny sprzęt dla osób podróżujących, a w szczególności pod namioty. Powerbank ma deklarowaną pojemność oraz szybko ładuje smartfona jak na brak Quick Charge.

Latarka dobrze oświetla różne miejsce i może okazać się niezastąpiona podczas wycieczek. Całość jest wodoodporna i znakomicie wykonana. Warto też zwrócić uwagę na młotek do wybijania między innymi szyb czy nóż do przecinania pasów.

Sandberg Survivor Torch Powerbank 10400 jest tym, co okaże się niezastąpione podczas wypraw w góry, pod namioty czy dalszych wycieczek samochodowych.

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.