Test smartwatcha Honor Watch Magic

Magia na nadgarstku

test Honor Watch Magic, recenzja Honor Watch Magic, review Honor Watch Magic, opinia Honor Watch Magic, cena Honor Watch Magic, użytkowanie Honor Watch Magic, opinia Honor Watch Magic, czy warto Honor Watch Magic, wydajność Honor Watch Magic, zegarek Honor Watch Magic

Honor Watch Magic to jeden ze smartwatchy, na którego najbardziej czekałem. Na papierze wygląda on świetnie – czy w testach równie dobrze zegarek się zaprezentuje?

Wygląd i wykonanie Honor Watch Magic

Opakowanie Honor Watch Magic od razu przynosi na myśl produkt wysokiej klasy. W środku znajduje się instrukcja oraz ładowarka. Jest ona dosyć mała, łatwa do przenoszenia i w obsłudze. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Honor Watch Magic wygląda bardzo elegancko. Ma on okrągły ekran i jest on czarno-czerwony. W sprzedaży jest też wersja srebrno-brązowa. Nie będziecie się więc wstydzić tego zegarka, niezależnie od sytuacji. Smartwatch ma grubość zaledwie 9,8 mm przez co nie wystaje on zbytnio ponad rękę. Został on wykonany ze stali nierdzewnej 316L, dzięki czemu jest on lekki (33 g) i wytrzymały. Pasek jest silikonowy, ale jego wierzchnia strona pokryta jest z włoską skórą bydlęcą. Warto tutaj wspomnieć o technologii QuickFit, która umożliwia łatwą wymianę paskę.

Nowoczesne technologie

Zastosowany ekran AMOLED ma przekątną 1,2 cala i pracuje z rozdzielczością 390 x 390 px. Honor Watch Magic oferuje łączność poprzez Bluetooth oraz nawigację GPS, GLONASS i GALILEO. Ma to zapewniać bardzo dokładne nasze pozycjonowanie na całym świecie. Zegarek oferuje takie czujniki jak akcelerometr, pulsometr i wysokościomierz barometryczny. Za tętno odpowiada Huawei TruSeen 3.0, który jest jednym z dokładniejszych rozwiązań na rynku.

Honor Watch Magic oferuje wodoszczelność do 5 ATM oraz odporność na wstrząsy. Czas pracy na jednym ładowaniu to 7 dni. Z pozostałych technologii warto wspomnieć TryRelax, TruSleep czy śledzeniu wielu różnych sportów.

Oprogramowanie

Honor Watch Magic czaruje prostotą

Aplikacja do obsługi zegarka to Huawei Zdrowie. Jest to bardzo dopasowana Appka, która jest bardzo stabilna i nie stwarza problemów. Pierwsze parowanie smartwatcha jest banalne – wystarczy zeskanować kod QR z ekranu i postępować zgodnie z informacjami na ekranie. Każdy z Was sobie z tym poradzi.

W głównym oknie możecie zobaczyć podstawowe informacje. Można przeglądać je w skali dziennej, tygodniowej, miesięcznej lub rocznej. Całość jest przejrzyście pokazana, choć przeskakiwanie pomiędzy dniami mogłoby być łatwiejsza. Ogromną zaletą jest automatyczne śledzenie snu. Nie trzeba nic włączać, Honor Watch Magic samodzielnie wykrywa zaśnięcie. Pokazana analiza snu jest bardzo dokładna i możemy wiele z niej się dowiedzieć. Jest to jedna z lepszych analiz snu, jakie widziałem w tego typu urządzeniach.

Druga zakładka to ćwiczenia – można je także z tego poziomu włączyć. W zakładce ja zobaczycie wszelkie informacje zebrane na Wsza temat, raporty czy medale. Można także łatwo przejść do dokładnych ustawień smartwatcha. Tam łatwo włączycie takie opcje jak śledzenie snu, monitorowanie pracy serca, ustawicie alarmy, powiadomienia, informacje o pogodzie czy zaktualizujecie oprogramowanie.

Aplikacja Huawei Zdrowie jest stabilna, prosta w obsłudze i dobrze przetłumaczona na język polski – nie będziecie mieli problemów z jej obsługą.

Użytkowanie

Podoba mi się ergonomia

Honor Watch Magic jest bardzo wygodny w noszeniu. Jest on rzeczywiście lekki, jego zakładanie jest bezproblemowo i przyjemnie leżo on na ręce. Po czasie możecie nawet zapomnieć, że macie go na ręce. Z boku znajdują się dwa przyciski, które przydają się w obsłudze zegarka. Jeden z nich szybko cofa z drugi pozwala na włączenie odpowiedniego ćwiczenia. Tych jest naprawdę sporo – od biegania po pływanie. Możecie też stworzyć dowolny trening. Podczas treningów zegarek szybko łączy się z GPS i dobrze zapisuje trasę. Można szybko przerwać lub włączyć ćwiczenia. Pod tym względem jest super.

Obsługa dotykiem również nie sprawia problemów. Możecie łatwo dotrzeć do poszukiwanej opcji i ją włączyć. Zegarek dobrze reaguje na dotyk i nie ma sytuacji, w które po kilka razy musicie coś naciskać, zanim się włączy. Warto tutaj też pochwalić bardzo dobry ekran. Jest on bardzo dobrze widoczny w słońcu i nie tylko. Wyświetlacz AMOLED jest z pewnością sporą zaletą zegarka.

Garść tarczy i najważniejsze informacje

W opcjach zegarka możecie wybrać różne tarcze. Są one ciekawe i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Są tarcze z tradycyjnym zegarkiem oraz elektronicznym. Każda z nich wyświetla też inne informacje oraz są one dosyć przejrzyste.

Honor Watch Magic dobrze reaguje na ruch. Nie włącza się sam z siebie w dziwnych sytuacjach oraz nie ma zbyt dużego opóźnienia pomiędzy ruchem a włączeniem się. Oczywiście zegarek można ręcznie odblokować poprzez naciśnięcie przycisku.

Jakość pomiarów jest świetna. Liczba kroków zgadza się z innymi pomiarami oraz ręcznym liczeniem, podobnie przebyte piętra czy kilometry. Puls również jest bardzo dokładny. Warto tutaj osobno nagrodzić śledzenie snu, które jest jednym z najlepszych na rynku. Bardzo mi się podoba ta funkcja i uważam ją za jedną z najlepszych na rynku.

Świetny czas pracy

Producent deklaruje 7 dni pracy na jednym ładowaniu – u mnie zegarek przetrwał 6 dni przy średniej jakości i włączonemu automatycznemu śledzeniu pulsu czy snu. Jest to bardzo dobry wynik i nie będziecie musieli często ładować Honor Watch Magic.

Honor Watch Magic informuje o powiadomieniach i telefonie wibracjami. W tym drugim przypadku możemy tylko odrzucić rozmowę – nie ma opcji szybkiego odesłania SMS, co jest małą wadą. Powiadomienia wyświetlają się prawie bez problemów.

Żeby nie było tak pięknie

Zegarek ma jednak dosyć niedopracowany system. Niektóre nazwy nachodzą na siebie co wymaga dopracowania. Większą wadą są jednak okresowe wysypania się interfejsu zegarka. Co się wtedy dzieje możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Znikają ikony, pozostają cyfry i litery. W powiadomieniach są one całkowicie losowe. Taka sytuacja zdarzyła mi się trzy razy w ciagu miesiąca – raz po powiadomieniu z Instagrama, dwa razy po Messengerze. Pomaga na to tylko restart zegarka. Dobrze, że wtedy nie ma problemów z łącznością z aplikacją i odbywa się to dosyć szybko.

W zegarku brakuje mi jeszcze jednej rzeczy – NFC i płatności zbliżeniowych. Szkoda, że producent nie zdecydował się na implementację tej technologii, która mogłaby się okazać bardzo przydatna.

Podsumowanie

Honor Watch Magic kosztuje około 700 zł. Jest to bardzo dobry zegarek, choć wymaga on dopracowania. Smartwatch bardzo dobrze leży na ręce i jest banalny w obsłudze. Korzystanie z niego również nie sprawia problemów. Aplikacja jest przejrzysta, dobrze prezentuje zebrane dane i umożliwia szybką i łatwą zmianę wielu ustawień.

Zegarek ma wiele zalet. Bardzo dobrze zbiera on wyniki, a na szczególną uwagę zasługuje funkcja mierzenia snu, która działa świetnie i znakomicie prezentowane są jej wyniki. Wszelkie funkcje dotyczące treningów również działają bez zarzutu. Także sam ekran AMOLED jest widoczny nawet w mocnym świetle.

Łyżką dziegciu w tym wszystkim są regularne crashe Honor Watch Magic po powiadomieniach. System zdecydowanie wymaga dopracowania – po czasie takie problemy mogą być irytujące. Szkoda też, że same powiadomienia o telefonach nie oferują więcej opcji, w tym możliwości szybkiego odpisania SMS.

Jeśli podoba Wam się Honor Watch Magic i zależy Wam na jego możliwościach to warto rozważyć zakup zegarka. Szkoda, że występują błędy z oprogramowaniem, bo wtedy mielibyśmy jeden z lepszych zegarków w tej cenie. Tak to trzeba jeszcze poczekać na dopracowanie systemu i pozbycie się wspomnianych problemów.

Polecamy

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.