WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test wentylatora FSP CF12F 120 mm

FSP posiada w swojej ofercie również wentylatory. Jednym z nich jest model CF12F. Jak wypadnie on w testach?

Śmigło otrzymujemy w czarnym opakowaniu. Wraz z nim w środku znajduje się instrukcja oraz cztery śrubki. Instrukcja posiada krótki opis po polsku.

Wentylator wygląda dosyć neutralnie. Rotor jest szary a ramka jest czarna co przypomina trochę konstrukcje od Scythe. Dodatkiem w CF12F są cztery niebieskie diody, które dają fajne podświetlenie. Wentylator kręci się z prędkością 1000 RPM. Przepływ powietrza wynosi wtedy 39,4 CFM a głośność 20 dBA. CF12F został oparty o łożysko ślizgowe a jego MTBF wynosi 30 000 godzin. Śmigło posiada 9 łopatek, które zostały specjalnie zoptymalizowane aby zapewnić jak najlepszy przepływ powietrza. Jak przyjrzycie się łopatkom to zobaczycie dwie, różne powierzchnie, które takta mają poprawić przepływ powietrza. CF12F zasilany jest ze złącza 3 pin i posiada kabel, który ma płaski profil i jest cały czarny.

Platforma testowa

Procesor Intel Core i5-4690K 
Chłodzenie Noctua NH-U14S
Płyta główna Asus Z97-A
Grafika Asus GTX 760 Striker Platinum
RAM Kingston Fury 1866MHz 8 GB
SSD Crucial BX100 128 GB
M.2 Liteon LGH-512V2G
HDD WD Red 1 TB
Zasilacz Be quiet! Dark Power Pro 11 750W
Obudowa Nanoxia Deep Silence 5 Rev. B

Testy i podsumowanie

Wentylator w testach wypada poprawnie. Zdecydowanie jest on przeznaczony do obudowy, bowiem wyniki na chłodzeniu procesora są znacznie słabsze. Zresztą producent sam deklaruje, że jest to „case fan” więc takie wyniki nie dziwią. Wentylator jest cichy w działaniu – praktycznie nie powinniście go słyszeć.

FSP CF12F kosztuje około 30 zł. Jest to dobrze wykonana konstrukcja, która nada się do montażu w obudowach. Posiada niebieskie podświetlenie, które może fajnie polepszyć wygląd zestawu komputerowego. Śmigło jest ciche w działaniu więc o kulturę pracy nie musicie się martwić. Jeśli szukacie taniego, posiadającego podświetlenie wentylatora do obudowy to CF12F fajnie sprawdzi się w tym zastosowaniu.