Deepcool MF120S to wentylatory uznawane za jedne z najładniejszych na świecie. Metkę tę zapewniła im m.in. konstrukcja pozbawiona ramki. Czy oprócz wyglądu prezentują one dobrą wydajność?

Wentylataory otrzymałem jako paczkę trzech sztuk. Wraz z nimi w środku znajduje się instrukcja, kołki antywibracyjne, śruby do montażu na chłodnicy, hub ARGB, hub 4 pin, kontroler zasilany ze złącza SATA oraz mnóstwo kabli. Deepcool MF120S mają nietypowe wyjścia do podświetlenia, więc korzystanie z huba jest niezbędne. Można go później podłączyć do dowolnej płyty głównej ze złączem 5V ARGB i z poziomu oprogramowania sterować podświetleniem. Otrzymujemy także kable LSP, które obniżają obroty wentylatorów.

Wentylatory rzeczywiście wyglądają niesamowicie. Brak ramek wraz z podświetleniem ARGB daje niesamowity efekt. Można ustawić kolor, jaki się chce i Deepcool MF120S będzie niesamowicie wyglądał w obudowie, na chłodzeniu czy na AiO.

Wentylatory mają rozmiar 120 mm x 120 mm x 26 mm i ważą 478 g. Ich maksymalna prędkość to 2000 RPM, przepływ powietrza 45,4 CFM, ciśnienie 1,67 mmH2O a głośność 33,4 dBA. Przy wykorzystaniu LSP prędkość spada do 1500 RPM, przepływ powietrza do 37,1 CFM, ciśnienie do 0,79 mmH2O a głośność do 26 dBA.

Deepcool MF120S są świetne wykonane – nie mam żadnych uwag. W miejscu montażu śmigła mają gumowe wyłożenie. Wentylatory mają także specjalnie zakończone łopatki, co ma zapewniać lepsze parametry. Ze śmigieł wychodzą dwa kable – jeden 4 pin PWN i drugi do huba ARGB. Oba są czarne i wystarczająco długie, aby dać radę nawet w dużych obudowach.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!