Reklama
aplikuj.pl

Test wentylatorów Deepcool MF120S

Co za design!

test Deepcool MF120S, recenzja Deepcool MF120S, review Deepcool MF120S, opinia Deepcool MF120S, test MF120S, recenzja MF120S, review MF120S, opinia MF120S

Deepcool MF120S to wentylatory uznawane za jedne z najładniejszych na świecie. Metkę tę zapewniła im m.in. konstrukcja pozbawiona ramki. Czy oprócz wyglądu prezentują one dobrą wydajność?

Wentylataory otrzymałem jako paczkę trzech sztuk. Wraz z nimi w środku znajduje się instrukcja, kołki antywibracyjne, śruby do montażu na chłodnicy, hub ARGB, hub 4 pin, kontroler zasilany ze złącza SATA oraz mnóstwo kabli. Deepcool MF120S mają nietypowe wyjścia do podświetlenia, więc korzystanie z huba jest niezbędne. Można go później podłączyć do dowolnej płyty głównej ze złączem 5V ARGB i z poziomu oprogramowania sterować podświetleniem. Otrzymujemy także kable LSP, które obniżają obroty wentylatorów.

Wentylatory rzeczywiście wyglądają niesamowicie. Brak ramek wraz z podświetleniem ARGB daje niesamowity efekt. Można ustawić kolor, jaki się chce i Deepcool MF120S będzie niesamowicie wyglądał w obudowie, na chłodzeniu czy na AiO.

Wentylatory mają rozmiar 120 mm x 120 mm x 26 mm i ważą 478 g. Ich maksymalna prędkość to 2000 RPM, przepływ powietrza 45,4 CFM, ciśnienie 1,67 mmH2O a głośność 33,4 dBA. Przy wykorzystaniu LSP prędkość spada do 1500 RPM, przepływ powietrza do 37,1 CFM, ciśnienie do 0,79 mmH2O a głośność do 26 dBA.

Deepcool MF120S są świetne wykonane – nie mam żadnych uwag. W miejscu montażu śmigła mają gumowe wyłożenie. Wentylatory mają także specjalnie zakończone łopatki, co ma zapewniać lepsze parametry. Ze śmigieł wychodzą dwa kable – jeden 4 pin PWN i drugi do huba ARGB. Oba są czarne i wystarczająco długie, aby dać radę nawet w dużych obudowach.

Testy i podsumowanie

Metodologia testów

  1. W testach wykorzystano anemometr Voltcraft PL-130AN oraz decybelomierz Voltcraft SL-100.
  2. Wentylator umieszczono w specjalnej tubie o długości 250 mm i średnicy 75 mm. Na drugim końcu tuby został umieszczony anemometr. Wyniki zostały spisane po ustabilizowaniu się przepływu.
  3. Testy głośności odbywały się z odległości 200 mm, przy tle 33 dBA.

Testy Deepcool MF120S

Wentylatory nie należą do najwydajniejszych. Uzyskane wyniki nie są złe, ale bardziej odpowiadają wentylatorom wytwarzającym duże ciśnienie. Można więc wnioskować, że śmigła lepiej sprawdzą się na chłodnicy niż w obudowie. Jednakże nawet w montażu w obudowie wentylatory zapewnią prawidłowy przepływ powietrza. Deepcool MF120S na maksymalnych obrotach są dosyć głośne, jednakże już na 1200 RPM jest cisza. Na 900 RPM (niżej nie udało mi się zejść) w ogóle nie powinniście słyszeć wentylatorów.

Podsumowanie

Deepcool MF120S kosztują około 300 zł. Uważam, że w tej cenie jest to świetny wybór, jeśli zależy Wam głównie na wyglądzie. Śmigła prezentują się perfekcyjnie i wyjątkowo. Praktycznie wszędzie będą one robiły ogromne wrażenie. Podświetlenie ARGB sprawia, że możecie ustawić dowolny kolor, jaki chcecie. W testach wentylatory wypadły słabiej, choć w obudowie dalej zapewnią dobry przepływ powietrza. Znacznie lepiej powinny się one sprawdzić za to na chłodnicy. Deepcool konstruując bezramkowe wentylatory stworzył coś niesamowicie pięknego, dlatego jeśli kierujecie się designem to musicie je mieć w swojej obudowie.

Zdjęcia zostały wykonane za pomocą smartfonu Oppo Reno.