WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test Xtorm Wireless Car Charger XW209

Podczas długich podróży samochodowych uchwyt na smartfona okazuje się niezastąpiony. Jednakże przy korzystaniu z GPS także często samo podłączenie smartfona do ładowarki jest niezbędne. Co, jeśli połączyć ładowanie bezprzewodowe z uchwytem w jednym urządzeniu? To właśnie pokazał Xtorm w Wireless Car Charger XW209.

Wygląd i specyfikacja

Xtorm jak zawsze zapakował urządzenie w standardowy karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, kabel USB-C oraz mocowanie. Gwarancja wynosi 3 lata.

Uchwyt wygląda całkowicie normalnie – nie ma żadnych zaskoczeń. Jest cały czarny i powinien dobrze prezentować się w większości samochodów. Xtorm Wireless Car Charger XW209 mocowany jest do kratki wentylacyjnej – nie miałem z tym najmniejszego problemu. Wysokość montażu jest regulowana więc można dopasować uchwyt do wybranego samrtfona.

Smartfon kładzie się na podkładce ładującej i stabilizuje bocznymi uchwytami. Mają one gumę więc telefon nie powinien wypadać z uchwytu. Urządzenie ma wymiary 87 mm x 75 mm x 55 mm. Zasilane jest z wejścia USB-C (5V/2A – 9V/1,67A) i waży 91 g. Ładowanie smartfonów odbywa się z mocą 5 W, 7,5 W lub 10 W. W celu uzyskania maksymalnej prędkości Xtorm Wireless Car Charger XW209 należy podłączyć do odpowiedniej ładowarki samochodowej. Nie każdy model na to pozwala i warto do testowanego urządzenia zakupić w pełni kompatybilną ładowarkę Xtorm AU015 Power Car-Plug USBC 24W PD+USB QC 3.0.

To, co jest ważne to dwa boczne przyciski. Uchwyt zamyka się automatycznie i tak samo zwalania on smartfon. Muśniecie bocznych przycisków właśnie na to pozwala. Dzięki temu smartfon powinien bardzo mocno się trzymać w każdej sytuacji.

Testy

Wszystkie testy przeprowadziłem przy użyciu smartfona Samsung Galaxy S7 oraz oryginalnie dołączonego do niego przewodu. Każdy z testów trwał 10 min i ruszał od 20% naładowania baterii. Wyniki pokazują o ile punktów procentowych zwiększył się poziom naładowania po zakończeniu testów.

Szybkość ładowania jest zgodna z poprzednio testowanymi produktami. Spokojnie wystarczy to, aby smartfon wytrzymał podróż przy włączonym GPSie. Ważniejszą kwestią jest trzymanie urządzenia przez uchwyt. Sprawdziłem to podczas jazdy – telefon trzyma się idealnie. Także porobiłem uchwytem obroty 360° i Galaxy S7 ani razy nie spadł, nawet minimalnie nie zmienił on swojej pozycji. Produkt Xtorma bardzo dobrze trzyma więc podłączone urządzenia.

Podsumowanie

Xtorm Wireless Car Charger XW209 kosztuje około 210 zł. Jest to dosyć drogi produkt, ale jest on warty każdej złotówki. Uchwyt świetnie trzyma podłączone urządzenie i nie ma szans, aby ono wypadło. Zamykanie i otwieranie bocznych uchwytów jest automatyczne co dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo. Szybkość ładowania jest prawidłowa i spokojnie pozwoli na utrzymanie naładowanego smartfona nawet podczas długich podróży. Jego montaż w samochodzie nie sprawia żadnych problemów. W tej cenie produkt Xtorma jest zdecydowanie warty Waszej uwagi i posłuży Wam przez lata. Pamiętajcie jeszcze o zakupie odpowiedniej ładowarki, która pozwoli na wyciągnięcie maksimum z Xtorm Wireless Car Charger XW209.

 

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.