WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Testujemy Deepcool GH-01 A-RGB – uchwyt dla grafiki

Długie karty graficzne czasami wymagają użycia odpowiedniego uchwytu. Na rynku można znaleźć ich całkiem sporo, więc jaki wybrać? Właśnie do testów otrzymałem Deepcool GH-01 A-RGB – czy jest to uchwyt warty Waszej uwagi?

Na starcie czekało mnie małe zaskoczenie – śrubka i sama podpórka na pudełku jest inna niż w środku. Deepcool reklamuje je jako srebrne, ale otrzymujemy czarne. Jest to może szczegół, ale coś takiego nie powinno mieć miejsca. Wraz z uchwytem w środku znajdują się przewody do podłączenie podświetlenia ARGB oraz dodatkowa podstawka, która znacznie zwiększa wysokość całości – przyda się w większych obudowach.

Deepcool GH-01 A-RGB jest bardzo uniwersalny

Deepcool GH-01 A-RGB wyposażony jest w dziewięć adresowanych źródeł RGB. Zasilany jest on ze złącza 3 pin 5V – zwróćcie uwagę, czy Wasza płyta je obsługuje. Dzięki dołączonym kablom uchwyt można zsynchronizować z pozostałymi urządzeniami ARGB. Karta graficzna opiera się na gumowej podkładce. Jest też miejsce do przeprowadzenia kabli więc z boku obudowy nie powinniście kompletnie nic widzieć. Producent deklaruje, że jego rozwiązanie poradzi sobie z kartami o masie do 5 kg – czyli praktycznie z każdą na rynku.

Uchwyt wykorzystuje zębaty mechanizm regulacji oraz szybkośrubkę. Dzięki podwójnym otworom montażowym można regulować wysokość w skali +/- 3,3/6,7/10 mm. Dodane przedłużenie będzie niezastąpione w obudowach bez piwnicy – tam koniecznie trzeba będzie go użyć. Jakość wykonania oceniam znakomicie – uchwyt jest metalowy i sprawia wrażenie bardzo solidnego.

Testy

Uchwyt Deepcoola prezentuje się bardzo dobrze. Dzięki ARGB możecie ustawić różne kolory w jednym czasie oraz w dowolny sposób bawić się podświetleniem. Produkt bardzo dobrze trzyma też kartę graficzną. Bezproblemowo dopasowałem go do wysokości grafiki i ją podparłem – dzięki temu jest ona prosta i nie opada na końcówce. Także nie miałem problemów ze schowaniem kabli PCI-E – te teraz nie szpecą obudowy. Deepcool GH-01 A-RGB należy koniecznie przykleić jednak do obudowy, bowiem inaczej może być problem z jego stabilnością.

Podsumowanie

Deepcool GH-01 A-RGB kosztuje około 64 zł. W tej cenie jest to znakomity produkt. Uchwyt świetnie wygląda, jest bardzo dobrze wykonany, stabilny oraz oferuje dobre możliwości podparcia grafiki. Dzięki podświetleniu ARGB możecie go idealnie dopasować do własnych wymagań. Jedyna wada całości to różnice pomiędzy zdjęciami na pudełku a w rzeczywistości. Poza tym Deepcool GH-01 A-RGB idealnie spełnia swoje przeznaczenie i w tej cenie jest świetnym wyborem.

 

 

Zdjęcia wykonano za pomocą smartfona Oppo Reno.