Reklama

Testy coupe Aston Martin DBS GT trwają. Szansa na zmiany planów produkcyjnych?

Testy coupe Aston Martin DBS GT
Czy może być coś piękniejszego od DBS GT Zagato z fabryki Aston Martin?

Ponoć ostatnie nagrania z Nurburgring pokazujące testy modelu Aston Martin DBS GT, wskazują, że brytyjska firma może rozszerzyć produkcję z pierwotnie planowanych 19 egzemplarzy.

Testy Aston Martin DBS GT

Aston Martin pierwotnie zamierzał zbudować zaledwie 19 egzemplarzy DBS GT Zagato, które były sprzedawane z nowoczesną repliką DB4 GT Zagato za łącznie 6 milionów funtów. Źródła serwisu Motor1 wskazują jednak, że marka prawdopodobnie kontynuuje testy, przygotowując się do rozszerzenia produkcji.

Czytaj też: Elektryczny napęd Mercedesa wkrótce u Aston Martin
Czytaj teżAston Martin Victor, to jedyny w swoim rodzaju supersamochód marki
Czytaj też: Dwa nowe modele Aston Martin na cześć Bonda

DBS GT Zagato bazuje na samochodzie DBS Superleggera, ale ma zabójczo podobny wygląd do modeli Vanquish. Masywny grill na przodzie, charakterystyczny dla modeli Zagato dach „double-bubble” i jego delikatne zejście na tyle pozbawionym szyby, zakończone szerokim pasem z reflektorami, tworzy spójną całość.

Egzemplarz w tym filmie ma niedopasowany zestaw felg, ale jak to na prototyp przypadło, nie jest to tak ważne, jak czujniki na dachu.

Czytaj teżKtoś chętny na szalenie rzadki model Aston Martin Cygnet?
Czytaj też: Mercedes SLR McLaren, Ferrari GTC4 oraz Aston Martin DBS w wyścigu na prostej
Czytaj też: Aston Martin ruszył z testami swojego wyjątkowego motocykla

Co tu dużo mówić, ten wyjątkowy samochód łączy klasykę z nowoczesnością, którą widać zdecydowanie na panelach bocznych, wykończonych z wysoką finezją. Pod maską znajduje się z kolei znany z DBS 5,2-litrowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 760 koni mechanicznych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News