Reklama

Ruszyły drogowe testy elektrycznego Cadillac Lyriq

testy elektrycznego Cadillac Lyriq, Cadillac Lyriq

Nieoczekiwanie, bo oficjalnie trafiło do nas zdjęcie elektrycznego Cadillac Lyriq prosto od dyrektora firmy, który dumnie ogłosił testy drogowe prototypowych wersji tego modelu.

Trwają testy elektrycznego Cadillac Lyriq

Sam w sobie Lyriq jest wyjątkowy dla Cadillaca, ponieważ będzie to pierwszy całkowicie elektryczny samochód marki, który trafi do masowej produkcji w przyszłym roku. Gdyby tego było mało, będzie pierwszym ze wszystkich produktów GM, w którym zastosuje się nową modułową platformę elektryczną, zasilaną akumulatorami Ultium.

Czytaj też: Zadebiutował Cadillac CT5-V Blackwing. To najmocniejszy Cadillac w historii

Według firmy 100-kilowatogodzinny akumulator Lyriq zapewnia prawie 500 km zasięgu, choć na oficjalne testy (EPA, czy WLTP) trzeba jeszcze czekać. Wiemy też, że szybkie ładowanie prądem stałym o mocy ponad 150 kW będzie pewnikiem, ale jest też szansa na ładowanie w domu z mocą 19 kW.

Wizualnie Lyriq nosi nowy język projektowy marki, który obejmuje unikalną maskownicę z charakterystycznymi elementami oświetleniowymi, liczne otwory wentylacyjne w zderzaku i bardzo wąskie, pionowe reflektory. Cadillac przy ujawnieniu tych materiałów twierdził, że ten format smaochodu jest zgodny z finalną wersją w około 85 procentach.

Wewnątrz Lyriq znajduje się jeden z największych wyświetlaczy informacyjno-rozrywkowych na świecie. W grę wejdzie wyświetlacz LED o przekątnej 33 cali, który obejmuje większość deski rozdzielczej.

Czytaj też: Przyszłość modeli V i Blackwing Cadillaca

Więcej o całkowicie elektrycznym Cadillacu Lyriq dowiemy się bliżej daty sprzedaży. Wstępnie oczekuje się, że Lyriq trafi do sprzedaży pod koniec 2022 roku, a bardziej precyzyjny harmonogram nie został jeszcze ogłoszony. W ślad za nim pojawią się inne elektryczne modele marki, a w tym elektryczny Escalade i SYMBOLIQ.