Reklama
aplikuj.pl

The Batman będzie powiązany z Mrocznym Rycerzem Nolana?

The Batman, Matt Reeves, Batsuit, Batman, Robert Pattinson, DC, Bat-motocykl, strój Batmana,

Według Production List Matt Reeves wraz z ekipą już w lipcu wróci na plan filmu The Batman. Zdjęcia ruszą w Chicago, a to nasuwa skojarzenia z trylogia Mrocznego Rycerza. Czy będą powiązania?

Według najnowszego raportu dostarczonego przez Production List zdjęcia do The Batman ruszą 6 lipca w Chicago. Wcześniej prace trwały w Londynie i Glasgow (zapewne ze względu na starszą zabudowę), potem pandemia zmusiła twórców do powrotu do domu. Informacja pojawiła się w formie screena na Redditcie, więc powinniśmy podchodzić do niej z dystansem. Choć premierę nowego Batmana przesunięto z czerwca na październik 2021 roku, to nikt nie wyklucza kolejnych opóźnień. Wszystko zależy od powrotu ekipy na plan i tego, czy pandemia nie wróci.

Jednak przeniesienia planu zdjęciowego do Chicago nasuwa wiele skojarzeń z trylogią Nolana. Choć Gotham jest miastem fikcyjnym, to w uniwersum DC jest odpowiednikiem Nowego Jorku. Nolan nadal kręcił niektóre sceny w tym mieście (a także w Londynie i Pittsburghu), ale zdecydowana większość powstała w Chicago. Właśnie to miasto nadało specyficzny klimat całej trylogii i wygląda na to, że Matt Reeves zamierza zaczerpnąć od Nolana trochę atmosfery i stylu wykreowanego przez niego Gotham.

The Batman, przynajmniej częściowo, będzie kręcony w Chicago co sprawia, że miłośnicy Mrocznego Rycerza mogą liczyć na zobaczenie znajomych lokacji. Klimat trylogii Nolana może idealnie współgrać z tajemniczą, detektywistyczną opowieścią, jaką ma zaserwować nam Matt Reeves. Gwiazdorska obsada i paleta złoczyńców DC (Catowam, Riddler, Pingwin) układa się w wizję fantastycznego filmu. A możliwość, że całość będzie rozgrywała się na tym samym tle, co najlepsza produkcja o Batmanie sprawia, że jeszcze bardziej nie możemy doczekać się premiery.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News