WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

The Batman – w końcu znamy prawdziwy tytuł filmu?

The Batman – w końcu znamy prawdziwy tytuł filmu?

Od dawna wiadomo, że używany przez nas tytuł The Batman w odniesieniu do powstającej produkcji Matta Reevesa to tylko robocza nazwa. Jakiś czas temu pojawiły się plotki o innym tytule, a nowe zdjęcie z planu wydaje się je potwierdzać.

The Batman od Matta Reevesa skupi się na postaci młodego Bruce’a Wayne’a, a reżyser obiecuje wiele wątków detektywistycznych. Do tej pory nie poznaliśmy oficjalnego tytułu produkcji, choć pewne plotki już od dawna krążą w Internecie. W grudniu ubiegłego roku jeden z portali informował, że opowieść o Mrocznym Rycerzu może nosić tytuł Vengeance czyli Zemsta. Patrząc na fakt, że młody Batman ma prowadzić jakieś śledztwo można przypuszczać, że będzie ono dotyczyć śmierci rodziców Bruce’a, który tropi ich by dokonać zemsty.

Pojawiający się w przeciekach tytuł Vengeance potwierdza zdjęcie krzesła Roberta Pattinsona, które dziś pojawiło się w sieci.Widzimy na nim właśnie tę nazwę znajdującą się nad nazwiskiem aktora. Nie wiemy jednak, czy będzie to samodzielny tytuł czy może w ostatecznej wersji będzie brzmiał The Batman: Vengeance. Ta druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna i nie pozostawiałaby wątpliwości co do tematyki i bohatera filmu.

Na razie nie wiemy wiele na temat fabuły. Matt Reeves zaznacza, że nie będzie to typowy film o Batmanie i więcej będzie w nim z detektywa niż ze znanego nam Mrocznego Rycerza. To ciekawe podejście i bardzo pasuje do tego, co aktualnie dzieje się w DCEU. Joker dobitnie pokazał, że odmienne podejście do gatunku jest bardzo pożądane. Ptaki Nocy również są czymś nowym i zgarniają bardzo pozytywne recenzje. Młody Bruce Wayne tropiący przestępców wydaje się intrygujący, a pokazanie młodszej wersji Batmana daje szansę na kolejne części. Oczywiście, o ile produkcja Matta Reevesa osiągnie sukces.

Oprócz Roberta Pattinsona w roli Batmana, w filmie wystąpi: Zoë Kravitz jako Selina Kyle/Catwoman, Paul Dano jako Edward Nashton, Jeffrey Wright jako James Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako prokurator Gil Colson, Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál, Andy Serkis jako Alfred i Colin Farrell jako Oswald Cobblepot/Pingwin.

Premierę zapowiedziano na 25 czerwca 2021 roku.