Reklama
aplikuj.pl

Ubisoft tłumaczy, dlaczego The Division Resurgence trafiło na urządzenia mobilne

the divison resurgence

Ubisoft ogłosił istnienie The Division Resurgence. Nowa produkcja z serii The Division zmierza tylko na system iOS oraz Android. Gracze pytają „dlaczego”, a Ubi odpowiada.

Czym jest The Division Resurgence?

The Division Resurgence to darmowa fabularna taktyczna gra akcji na urządzenia mobilne, opracowana przez główny zespół prowadzący w Ubisoft we współpracy z innymi studiami i partnerami z całego świata.

Czytaj też: Data premiery God of War Ragnarok ! Sony chciało uprzedzić Microsoft

Ta dziejąca się w otwartym świecie gra jest zupełnie nowym elementem w serii Tom Clancy’s The Division, z nową fabułą, nowymi wrogami i frakcjami. Gracz w kampanii niezależnej od gier Division 1 i Division 2 jako agent Strategicznego Wydziału Wewnętrznego (Strategic Homeland Division, SHD) będzie miał za zadanie przywrócić porządek, chronić cywilów przed wrogimi frakcjami i pomóc im zbudować lepsze życie.

Dlaczego The Division Resurgence trafiło na smartfony?

Wielu graczy chciałoby już zacząć bawić się w The Division 3, ale póki co Ubisoft dalej rozwija The Division 2 i tworzy inne gry z serii. Niektórzy pytają, dlaczego nowe The Division to gra mobilna? Ubisoft postanowił na to odpowiedź.

Naszym celem jest wprowadzenie Division do świata urządzeń mobilnych, by ludzie na całym świecie mogli cieszyć się tym otwartym światem niezależnie od miejsca i czasu. To nasze wielkie szczęście, że rynek urządzeń mobilnych tak bardzo wyewoluował, że można dla niego przygotować tak ambitną grę.

Czytaj też: GWINT: Mag Renegat już dostępne, choć mobilna cena trochę straszy

Ubisoft obiecuje, że produkcja naprawdę jest tytułem, który znamy z PC i konsol. The Division Resurgence ma być naturalnym rozszerzeniem świata gry, dzięki któremu wszyscy miłośnicy tej serii będą mogli odkryć w grze coś nowego. Gra będzie dostępna za darmo i zachowa główne elementy mechaniki leżącej u podstaw tytułów z serii Division.

Do specyfiki grania na urządzeniach przenośnych dostosowano długość sesji rozgrywki, przez co przyjemność z grania powinna być większa. W nowym tytule obecne będą wszystkie kluczowe składniki charakterystyczne dla gier Division, ale wzbogacone zostaną o emocje wynikające ze spotykania nowych postaci, walki z nowymi wrogami oraz frakcjami.