Reklama
aplikuj.pl

The Lords of the Fallen to nie jedyny projekt CI Games. Ujawniono kolejne gry

the lords of the fallen

CI Games podzieliło się swoimi planami wobec kolejnych gier. W 2023 zagramy w The Lords of the Fallen, ale firma ma już rozplanowane działanie do 2027 roku!

The Lords of the Fallen to tylko początek

CI Games zdawało się przez lata szukać swojej drogi. Firma raz odnosiła sukces, by zaraz poważnie się potknąć. Ekipa jednak przetrwała i zdaje się, że uzyskano stabilność oraz pewność, pozwalającą na to długo wyczekiwane stanie się rozpoznawalną marką na całym świecie.

Czytaj też: Czy Bloober Team nie potknie się na Silent Hill 2?

Co o The Lords of the Fallen zdradza CI Games? Twórcy przedstawiają klasyczną odsłonę z 2014 roku jako Fantasy RPG. Nowy tytuł to ma być jednak Soulslike Dark Fantasy Action-RPG. Produkcja celująca w 2023 to pełny reboot powstający w celu poszerzenia grona odbiorców, usuwający potencjalną barierę wejścia dla nowych graczy.

Nad grą pracuje wewnętrzne studio CI Games – Hexworks. Ekipa wykorzystuje Unreal Engine 5, aby dostarczyć:

  • Wartości produkcyjne AAA i zaawansowany system walki
  • Najnowocześniejszą oprawę wizualną i rozgrywkę
  • Wydajność na konsolach nowej generacji

Co poza The Lords of the Fallen?

W CI Games powstaje również kolejna odsłona Sniper Ghost Warrior. Za tę produkcję odpowiada Underdog Studio, które jednocześnie pracuje nad kolejnym projektem o nazwie kodowej Scorpio.

Nowa marka ma być taktycznym shooterem premium multiplayer z elementami PvE. CI Games chce zrobić z tytułu grę-usługę, w której pojawią się mikropłatności, ale jednocześnie gracze stale będą mieli dostarczane nowe wydarzenia czy rozszerzenia.

Czytaj też: Pamiętacie Fable Legends? Ta gra byłaby nienawidzona

CI Games pracuje także nad Project Survive. Jak łatwo da się domyślić – będzie to gra surwiwalowa. Skąd pomysł na ten gatunek? CI Games wymienia:

  • 48% wzrost liczby graczy w ciągu ostatnich 18 miesięcy w kluczowym zestawie gier survivalowych z otwartym światem
  • Wiecznie żywe tytuły gromadzą 20+ milionów graczy, a czołówka osiąga 50+ milionów na wszystkich platformach
  • Wyróżniające się tytuły wydane w ciągu ostatnich 20 miesięcy osiągają 2-5 mln sprzedanych sztuk w pierwszym miesiącu Wczesnego Dostępu

Project Surivive również powstaje na Unreal Engine 5, aby zapewnić najwyższej klasy systemy oraz najnowocześniejszą grafikę. Nad grą pracuje zewnętrzne studio Batfields. Wstępne zapowiedzi wymieniają poszczególne cechy charakterystyczne dla gry:

  • Atrakcyjna komercyjnie tematyka z unikalnymi punktami różnicy dla gatunku
  • Wszystkie elementy, które wiemy, że spodobają się szerokiej publiczności
  • Koncept, który silnie pozycjonuje nas by konkurować z franczyzą The Forest oraz Green Hell