Podsumowanie testu
Kosztujący około 800 złotych Divider 500 TG ARGB wykorzystuje tę samą konstrukcję jako bazę co Divider 300 i Divider 900. Podlega zatem niektórym z tych samych ograniczeń co model mniejszy, aczkolwiek jego większy rozmiar i kilka dostosowań narzędziowych znacząco łagodzą pewne trudności mniejszego brata.
W porównaniu do modelu Divider 300, dodatkowa wysokość obudowy pozwala firmie Thermaltake dostarczyć bardziej funkcjonalny projekt na górze obudowy. Prosta stalowa góra została zastąpiona pięknym, czystym szklanym pokryciem i możliwością łatwej instalacji chłodnic o wymiarach do 280 mm przy użyciu demontowalnej ramy. Dzięki temu model Divider 500 TG ARGB rzeczywiście spełnia obietnicę projektową linii Divider.
Konstrukcja obudowy pozostaje fundamentalnie taka sama, z małymi dodatkami narzędziowymi, które dodają wysokości i aktualizacje dla lepszej obsługi chłodzenia AiO z przodu, lub dodatkowych wycięć do zarządzania kablami. Niemniej wciąż istnieją problemy z własnymi złączami do wentylatorów ARGB i brakiem kontroli obrotów spowodowanym wyborem kontrolera Thermaltake. Producencie, po co na siłę trzymać się swojego standardu złącz?
Ograniczenia dotyczące wysokości chłodzenia powietrza wynoszące 150 mm i ograniczona długość karty graficznej podczas instalacji układu chłodzenia wodnego po boku również pozostawiają mały niesmak. Jednak te dwa punkty są nieco łagodzone dzięki ogólnie więcej niż dobremu wsparciu dla coolerów AiO w tym modelu.
Finalnie możemy polecić tę obudowę, jednakże mamy nadzieję, że Thermaltake odejdzie od własnych złącz do wentylatorów i ograniczających hub’ów. Zwłaszcza, że inne marki oferują w pełni rozbudowane układy sterowania obrotami/PWM oraz uniwersalne i rozbudowane układy do zarządzania wentylatorami i podświetleniem RGB w obudowach w cenach poniżej 500 złotych.
PLUSY
- Piękny design obudowy
- Pięknie oprawione szklane panele w tym samym kolorze co obudowa
- Panele szklane po trzech stronach obudowy
- Unikalny podział bocznych paneli
- Cztery wentylatory w zestawie, z których trzy są ARGB
- Opcjonalne całkowicie szklane odczepiane panele w zestawie
- Możliwość montażu chłodzenia AiO z przodu (do 360 mm) lub na górze obudowy (do 280 mm)
- Udoskonalone narzędzia do dodatkowego układania kabli i większej liczby konfiguracji custom’owego chłodzenia wodnego
- Dużo miejsca na przechowywanie nośników danych – aż do siedmiu sztuk
- Nowoczesne wejścia/wyjścia na górnym panelu
- Cicha jak na obudowę z czterema wentylatorami i ograniczoną kontrolą prędkości wentylatorów
- Możliwość sterowania ARGB przyciskiem na obudowie lub z poziomu płyty głównej
- Opcja obracania slotów rozszerzeń dla pionowego montażu karty graficznej
- Możliwość montażu dwóch wentylatorów 120 mm na panelu bocznym obudowy
- Dostępna w kolorze czarnym lub białym
MINUSY
- Ustawienie chłodnicy po bokach koliduje z kartami graficznymi zamontowanymi poziomo o długości przekraczającej około 270 mm
- Ograniczona przestrzeń dla chłodzenia powietrzem, w porównaniu do innych obudów średniej wielkości dostępnych na rynku
- Podstawowy kontroler ARGB bez możliwości regulacji prędkości wentylatorów czy rozbudowy
- Własny typ złącz producenta dla przednich wentylatorów ARGB
- W związku z tym mamy brak możliwości podłączenia wielu komponentów ARGB od innych producentów