TikTok ma zniknąć z telefonów pracowników Amazonu

TikTok, błąd TikTok, wiek TikTok, kara TikTok, weryfikacja TikTok

Amazon wymaga od pracowników usunięcia aplikacji TikTok z ich smartfonów. To kolejny etap ofensywy wymierzonej w chińską aplikację ze strony Stanów Zjednoczonych.

TikTok albo poczta firmowa

Pracownicy Amazonu otrzymali maila z informacją, że TikTok ma zniknąć z ich smartfonów. W przeciwnym wypadku nie będę mieli dostępu do firmowej skrzynki mailowej. Taki ruch był motywowany zagrożeniem bezpieczeństwa.

Firma oficjalnie próbowała się z tego wycofać, a rzecznik Amazonu dodał, że polityka firmy wobec TikToka pozostaje bez zmian. Z kolei sama wiadomość została wysłana przez pomyłkę.

TikTok powstał na fundamentach amerykańskiej firmy. Użytkownicy boją się co będzie dalej

Nie wszyscy mogą wiedzieć, że TikTok powstał z amerykańskiej aplikacji Musical.ly. Dopiero po tym jak kupiła ją chińska firma ByteDance, świat poznał TikToka.

Aplikacja była trampoliną do kariery wielu nowych influenserów, dla których jest ona głównym źródłem utrzymania. Coraz więcej firm poważnie traktuje promocję marki właśnie na TikToku. W Polsce wystarczy wspomnieć Huaweia, który wykorzystuje do tego konto Roberta Lewandowskiego, czy Xiaomi, który nawiązał współpracę z jedną z najpopularniejszych polskich tiktokerek Ewą Zawadą.

Zobacz też: USA – TikTok to chińska aplikacja, więc trzeba ją zablokować!

ByteDance na razie robi wszystko, aby zarzuty sekretarza stanu Mike’a Pompeo przestały być aktualne. Firma odcina się od wszystkich działań Chin, a dane amerykańskich użytkowników przenosi na serwery znajdujące się w Stanach Zjednoczonych. To jednak na niewiele się zda. Póki ByteDance jest firmą chińską, może stawać na rzęsach, a i tak amerykańska administracja będzie zarzucać jej zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News