Reklama
aplikuj.pl

Magazyn TIME spełnił marzenie twórców God of War Ragnarok

god of war ragnarok

God of War Ragnarok w końcu doczekał się pierwszej nagrody gry roku. Jak wyglądają pozostałe pozycje na liście prezentującej najlepsze produkcje 2022?

Gra roku – God of War Ragnarok

Ruszają kolejne wybory gry roku 2022. Joystick Awards niedawno nagrodziły tytułem Gry Roku produkcję From Software – Elden Ring. Teraz swojego wyboru dokonał magazyn TIME. Choć zwykle pismo nie pojawia się zbyt często w świecie gier wideo, to jednak odważnie dobrane pozycje gier sprawiają, że nie można przejść obok tego zestawienia obojętnie! Przyjrzymy się zatem, jak wygląda pierwsza dziesiątka najlepszych tytułów w tym rankingu.

10. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

9. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

8. Resident Evil Village: Shadows of Rose (tak, wyróżniono zawartość dodatkową!)

7. Sifu

6. The Last of Us Part 1

5. Stray

4. Elden Ring

Czytaj też: FIFA 23 nabrała tysiące fanów piłki nożnej

Umieszczenie Elden Ring na czwartym miejscu to na pewno kubeł zimnej wody dla fanów produkcji From Software, choć na pewno obiektywnie patrząc na tę produkcję, trzeba pamiętać, że technologicznie jest porażką, a sławne hitboxy wcale nie są tak dobre, jak przedstawiają to fanatycy gry.

Zaobserowowałem również trend wskazujący na to, że wiele osób uważa Stray za trzecią najlepszą grę roku. Cieczy mnie dopiero miejsce piąte, ponieważ Stray zachwyca tylko na początku, a potem jakby… stara się udawać grę wideo? Zacząłem się nudzić już w drugiej godzinie zabawy.

Co na podium z God of War Ragnarok?

3. The Quarry

Gdy słońce zachodzi ostatniego dnia obozu letniego, dziewięciu nastoletnich wychowawców zostaje rzuconych wprost w nieprzewidywalną noc grozy. Gorsze od zalanych krwią miejscowych i polujących na nich stworzeń są jedynie niewyobrażalne wybory, które musisz podjąć, aby pomóc nastolatkom.

Czytaj też: The Settlers New Allies powraca po raz drugi

2. Horizon: Forbidden West

Kraina umiera Potężne burze i niepowstrzymana plaga prześladują niedobitki ludzkości, a budzące grozę nowe maszyny wciąż grasują na granicach. Życie na Ziemi może czekać kolejna zagłada i nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje.

To Aloy musi odkryć tajemnicę tych zagrożeń i przywrócić porządek oraz równowagę w świecie. Po drodze spotka starych znajomych, zawiąże sojusze z nowymi, wojowniczymi frakcjami, i odkryje dziedzictwo starożytnej przeszłości – cały czas próbując być o krok przed teoretycznie niepokonanym nowym wrogiem.

1. God of War: Ragnarok

Santa Monica Studio przedstawia kontynuację chwalonej przez krytyków gry God of War z 2018 r. Fimbulvinter na dobre zagościł w nordyckich krainach. Poszukując odpowiedzi, Kratos i Atreus muszą odwiedzić każdy z dziewięciu światów. W tym samym czasie siły Asgardu przygotowują się do bitwy, po której ma nadejść zmierzch bogów. W trakcie podróży ojcu i synowi przyjdzie przemierzać zapierające dech w piersiach krajobrazy znane z kart mitów i stawiać czoła przerażającym wrogom, takim jak skandynawscy bogowie i potwory.