WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Titan Key od Google gwarantuje, że Twój telefon i aplikacje są niemożliwe do zhackowania

Chyba każdy z nas lubi funkcjonować z pewnym gwarantem bezpieczeństwa przed cyberprzestępczością, co nie? Wygląda na to, że rozwiązanie firmy Google w postaci Titan Key jest świetnym pomysłem na zabezpieczenie swojego smartfonu oraz aplikacji.

Klucz Google nie jest czymś nowym na rynku. Jego prezentacja odbyła się w ostatnich dniach lipca, z której to wyszło, że produkt bazuje tak naprawdę na sprzęcie od FIDO. Ten ma za zadanie zwiększyć 99,99% bezpieczeństwo z wykorzystaniem podwójnej autoryzacji do pełnych 100%, zastępując kod SMS, czy e-mail wymogiem sparowania Titan Key za pośrednictwem Bluetooth albo podpięcia go do portu USB. Do jego aktywacji na smartfonie trzeba po prostu zalogować się na konto Google po przejściu przez procedurę na komputerze.

Na ten moment weryfikacja za pomocą Titan Key wymaga połączenia Bluetooth nad smartfonach, ale wkrótce uzupełni ją funkcja NFC. Ten sposób nie działa wyłącznie na usługi Google, ponieważ współpracuje również np. z Facebookiem, Twitterem, Salesforce, Stripe i Dropboxem. W Polsce trudno o oficjalną ofertę zestawu Titan Key, ale za granicą jest sprzedawany za 50$.

Titan – Google stworzyło swój własny klucz bezpieczeństwa na USB

Źródło: Digitaltrends
Zdjęcia: Digitaltrends