WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Tłumacz Google dodaje obsługę nowych języków – pierwszy raz od czterech lat

Tłumacz Google to jeden z najpopularniejszych translatorów na świecie. Twórcy po raz pierwszy od czterech lat dodali obsługę nowych języków.

Łącznie dodano obsługę pięciu języków: rwanda, orija, tatarski, turkmeński i ujgurski. W sumie mówi nimi ponad 75 milionów osób na całym świecie. Języki obsługiwane są zarówno przez tradycyjny tłumacz, jak i tłumacz stron internetowych. Jedynie tłumaczenia mowy nie są jeszcze wykonywane.

Dodanie nowych języków nie jest jednak zasługą tylko Google. Firma mówi, że było to możliwe dzięki wkładowi społeczności, która przyczyniła się do rozwoju Tłumacza. Obecnie obsługiwanych jest już 108 języków.

translator google, języki tłumacz google

Google po raz pierwszy od dawna dodaje nowe języki, ale nie oznacza to, że w międzyczasie nie było sporo zmian i ulepszeń. W lipcu firma dodała obsługę tłumaczeń z aparatów, więc usługa cały czas się rozwija.

Dajcie znać w komentarzach, czy korzystacie z Tłumacza Google czy może z innego translatora. Na rynku jest już spora konkurencja i nie raz słyszałem, że inne usługi czasami lepiej się sprawdzają.