Reklama
aplikuj.pl

Nadchodzą tłuste lata dla fanów Assassin’s Creed

assassins creed

Marka Assassin’s Creed stale dostarcza swoim fanom masę zabawy. Nadciągają jednak zmiany, które zaczynają powoli wyciekać do mediów.

Stan Assassin’s Creed

Jak trzyma się marka Assassin’s Creed? Wystarczy wspomnieć o tym, że Assassin’s Creed Valhalla to najlepiej sprzedająca się odsłona serii, żeby już wiedzieć, iż Ubisoft dobrze zarządza kolejnymi grami. Oficjalnie wiadomo jednak, że serię czekają zmiany.

Rozwój Assassin’s Creed Valhalla wciąż trwa i możemy się jeszcze spodziewać łatek z darmową zawartością oraz dodatku Świat Ragnaroku, który będzie miał swoją premierę w marcu 2022.

Czytaj też: Wymagania sprzętowe Shadow Warrior 3 nie przerażają

Po tym dodatku najbliższą odsłoną serii miało być Assassin’s Creed Infinity czyli projekt gry-usługi, w której gracze otrzymywaliby co jakiś czas krótsze przygody, a co kilka lat – kolejne klasyczne odsłony. Okazuje się jednak, że plany są trochę inne!

Co pomiędzy Assassin’s Creed Valhalla a Assassin’s Creed Infinity?

Wiele osób zapomina o tym, że Ubisoft wszedł mocniej w VR i tworzy dwie duże gry na headsety wirtualnej rzeczywistości. Jednym z projektów jest Splitner Cell, a drugim – Assassin’s Creed. Wychodzi jednak na to, że Ubi ma w zanadrzu jeszcze inne projekty AC.

Informatorzy donoszą, że Ubisoft miał w planach dodatek DLC do Asssassin’s Creed Valhalla, w którym wcielilibyśmy się w Basima. Projekt jednak rozrósł się na tyle, że postanowiono zrobić z niego samodzielny tytuł, który wydany zostanie jeszcze przed Assassin’s Creed Infinty.

Czytaj też: Rzućcie wszystko i zobaczcie zwiastun Atomic Heart

Co może zaoferować przygoda jako Basim? Bez większych spoilerów z Assassin’s Creed Valhalla – w grze trafimy na mniejszą mapę, w porównaniu do ostatnich odsłon AC. Będzie to coś bardziej na kształt dawnych Asasynów, a produkcja ma stawiać mocno na pozostawanie w ukryciu, a nie na otwartą walkę. Prawdopodobnym miejscem akcji zostanie Bagdad. Zdaje się, że będzie to zatem mniejsza produkcja w stylu samodzielnego Assassin’s Creed IV: Black Flag – Freedom Cry.

To jednak nie koniec tego, co nas czeka w serii. Przecieki sugerują także, że Ubisoft pracuje nad odnowioną, pierwszą odsłoną serii Assassin’s Creed. Mówimy tutaj o remake’u a nie remasterze. Nie wiadomo jeszcze, czy gra będzie sprzedawana samodzielnie, czy jednak stanie się częścią Assassin’s Creed Infinity.