WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

To prawdopodobnie najwspanialsza prywatna kolekcja samochodów Honda

Kiedy Twoją kolekcją samochodów interesuje się sam producent, wysyłając na odwiedziny swój zespół, aby uwiecznić ją na filmie, to możesz mieć pewność, że to, co ukrywasz w swoim garażu jest naprawdę cudowne. Przekonał się o tym Peter Cunningham, czyli właściciel prawdopodobnie najwspanialszej prywatnej kolekcji samochodów Honda. 

Producent zdecydował się na złożenie Cunninghamowi, czyli współzałożycielowi zespołu RealTime Racing wizyty w stanie Wisconsin, aby nie tylko nakręcić kilka ujęć na tle tak znamienitej kolekcji, ale też posłuchać strzępków historii, które za nią stoją. W tamtejszym budynku znajduje się bowiem praktycznie każdy znaczący dla Hondy model samochodu. Wszystkie z nich wyglądają tak, jakby dopiero co zjechały z linii produkcyjnej, a wiele z nich ma na liczniku zaledwie kilkadziesiąt przejechanych kilometrów. Wierzymy na słowo, że niecofanych.
W kolekcji znalazły się m.in. egzemplarze S600, Civic Si, CRX, a nawet pięć sztuk Integra Type R z czego dwa z nich unikalnymi importami JDM. Co jednak najważniejsze, Cunningham nie tylko zgromadził tak zacną kolekcję, ale odtworzył praktycznie 1:1 replikę sklepu wewnątrz, jaką mógł poszczycić się pierwszy w Stanach Zjednoczonych dealer Hondy. Skonstruował nawet tę ciężarówkę na drugim planie, aby mogła budzić zainteresowanie przechodniów za oknem.
Źródło: Road & Truck