WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wykrzywiony tomahawk, czyli surwiwalowy toporek Kukrax

Coś na biwak i do czystej rekreacji w terenie. Oto ciekawe połączenie taktycznego tomahawka z kształtami maczety typu kukri, czyli Kukrax.

W skrócie tego typu połączenie ma oferować zarówno wyjątkowy, jak i pozornie wysoce wydajny sposób na przecinanie drewna. Jest to tym samym dopuszczona do sprzedaży na rynku konsumenckim cywilna wersja Kukrax Fighting Axe Pearson. Na szczęście oba te narzędzia łączą te same podstawowe cechy.

To unikalne połączenie starej broni (używanej przez lud Gurhków w XIX wieku) i nowoczesnych narzędzi przetrwania ma 40 cm długości i jest wykonane ze stali węglowej full tang, wykończonej czarną powłoką proszkową. Krawędź tnąca ostrza ma z kolei całe 15 cm długości.

Kukrax został przetestowany przez eksperta ds. broni historycznej Matta Eastona, gdzie jego możliwości do rąbania drewna porównywano do tej cechującej zwykłą siekierę. Ostrze świetnie radziło sobie z drewnem, a zaokrąglona natura oferowało ponoć idealną dźwignię.

Czytaj też: Nowa broń masowego rażenia? Drony

Już teraz Kukrax można kupić w dwóch wersjach (800 i 740-gramowych) za kolejno 250 i 240 dolców, które różnią się rękojeścią.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News