WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

TomTom szuka specjalistów IT do nowego oddziału w Poznaniu

W Poznaniu firma TomTom otworzyła nowy oddział, w którym znajduje się wolnych ponad 100 miejsc pracy dla inżynierów. Dzięki temu miasto będzie kolejnym strategicznym ośrodkiem, w którym powstaną mapy i różnego rodzaju usługi geolokalizacyjne.

TomTom na całym świecie zatrudnia ponad 4700 osób. Firma także rozwija swoje biura w Polsce – wcześniej powstała siedziba w Łodzi a teraz w Poznaniu. Prezydent tego drugiego miasta mówi:

Zainteresowanie firm takich jak TomTom, to dowód na to, że zagraniczni inwestorzy dostrzegają w Poznaniu duży potencjał. Dla mnie to jednoznaczny sygnał, że działania, które podejmujemy w mieście, przekładają się na ich konkretne decyzje. Cieszę się, że swoją siedzibę będzie miała w Poznaniu kolejna duża światowa marka, bo to korzyści nie tylko dla miasta, ale też dla absolwentów poznańskich uczelni, którzy mogą liczyć na atrakcyjne miejsca pracy.

Oddział w Poznaniu będzie skupiony na technologiach służących do pozyskiwania danych z sensorów. Inżynierowie będą pracowali także nad systemem produkcji nawigacyjnej bazy danych. marcin Kmiecik, CTO działu map, komentuje:

Otwarcie nowego biura w Poznaniu świadczy o tym, jak bardzo istotna dla naszej firmy jest praca wykwalifikowanych inżynierów z Polski.  Poznańskie zespoły będą pracowały nad usługami geolokalizacyjnymi, systemami nawigacyjnymi oraz niektórymi kluczowymi komponentami wykorzystywanymi w pojazdach autonomicznych, takich jak RoadDNA oraz trójwymiarowe, nawigacyjne mapy HD. Posiadamy w tym obszarze szereg międzynarodowych patentów.

Do nowego biura poszukiwani są między innymi architekci IT, programiści czy inżynierowie. Muszą oni mieć wysokie kwalifikacje oraz wiedzę z zakresu big data, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego czy automatycznego przetwarzania informacji. Dyrektor oddziału, Grzegorz Leopold, dodaje:

Nasi pracownicy będą tworzyć unikalne rozwiązania technologiczne. Chcemy zbudować kadrę składającą się z wysoko wykwalifikowanych osób o otwartych umysłach, potrafiących rozwiązywać zagadnienia wymagające kreatywności i dużego zaangażowania. Poszukujemy programistów, architektów, inżynierów DevOps, ale także ekspertów IoT,  Machine Learning i BigData. Pracujemy w modelu, w którym zespoły mają dużą autonomię co do rozwoju własnych produktów. Jesteśmy zainspirowani tematyką i skalą platformy mapowej, którą współtworzymy. Również tym, że jest to produkt globalny, z którego korzystają światowi giganci.

Źródło: Materiały prasowe