Reklama
aplikuj.pl

Toyota oddaje hołd ikonie modelem 86 Black Limited

86 Black Limited, Toyota, Toyota 86, Black Limited

W styczniu 1986 roku Toyota zaprezentowała wyjątkowy model samochodu sportowego, jakim zdecydowanie był AE86 Black Edition. Teraz ta ikona doczeka się swoistego hołdu.

Wszystko za sprawą 86 Black Limited, czyli samochodu, który czerpie garściami z identycznie nazwanego konceptu. Ten również został ujawniony w styczniu, ale na targach motoryzacyjnych w Tokio, a teraz przeobraził się w pełnoprawny model produkcyjny.

Podobnie jak Black Edition z dawnych czasów, nowa, limitowana Toyota 86 jest wierna swojej nazwie, będąc wyłącznie w kolorze czarnym. Jeździ z kolei na 17-calowych felgach z brązu z wentylowanymi hamulcami Brembo, posiada spoiler na pokrywie bagażnika dla dodatkowego docisku, a także amortyzatory SACHS dla poprawy komfortu jazdy i stabilności.

Toyota poprawiła również podwozie pojazdu, aby poprawić przepływ powietrza, a na specjalne życzenie nabywcy może postarać się nawet o dorzucenie brązowych, ozdobnych pręg na nadwoziu.

Widoczne powyżej wnętrze 86 Black Limited pyszni się rzecz jasna czernią i subtelnymi brązowymi akcentami. Perforowane przednie fotele obite są Alcantarą, a na desce rozdzielczej zastosowano sztuczną skórę zamszową. Co najgorsze, to wydanie jest ograniczone produkcyjnie do 86 egzemplarzy. Dziś można już kupić model z manualną skrzynią biegów za około 34000$ i z automatyczną za 34600$.