Samochody, które mają już swoje lata na karku trapi zawsze jeden wielki problem – brak szeroko dostępnych oryginalnych części, przez co ich właściciele muszą albo kombinować, albo decydować się na wątpliwej jakości zamienniki. I to właśnie przed tym Toyota chce uchronić właścicieli dwóch modeli, do których zacznie sprzedawać nowe części zamienne. 

Czytaj też: Mercedes testuje szereg nowych ratujących życie dodatków w swoim ESF

Wprawdzie obecnie każdy kieruje swój wzrok na model Supra 2020, ale przecież jej premiera nie wymaże z historii firmy dawnych samochodów sportowych. Mowa dokładnie o A70 (Mk III) i A80 (Mk IV) Supra, które według serwisu Nostalgic Car mają stać się znacznie łatwiejsze w utrzymaniu, dzięki możliwości kupienia części OEM prosto od producenta. Wiadomość ta została ujawniona podczas japońskiej premiery nowej Supry przez Shigeki Tomoyama, szefa działu sportowego Toyoty:

W tej chwili nie możemy wejść w szczegóły, ale dołożymy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania właścicieli.

To oczywiście nie pierwszy raz, kiedy widzimy japońskiego producenta, oferującego nowe części do swoich starych modeli sportowych. Nissan uruchomił niedawno podobny program dla rocznika Skyline GT-R, oferując takie elementy, jak panele nadwozia, wiązki przewodów, elementy szklane, a nawet bloki silników RB26.

Czytaj też:Najnowsza aktualizacja autopilota Tesli nie jest do końca bezpieczna

Źródło: Road and Track

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej