Reklama

Tryb fabularny Dying Light Hellraid na piekielnie klimatycznym zwiastunie

dying light hellraid

Techland powoli kończy prace nad Dying Light 2. Nie znaczy to jednak, że studio zapomniało o swojej wpadce, którą chce teraz naprawić.

Dying Light Hellraid powraca. Jeszcze raz

Pamiętacie Hellraid? Tytuł prezentowano w okolicach 2014 roku jako kolejna gra od Techlandu. Były porównania do Skyrima, gra miała zawierać fabularne zadania oraz tryb areny, a to wszystko skąpane miało być w satysfakcjonującym modelu walki fpp. Właśnie, „miało”. Hellraid porzucono i tytuł nigdy nie został wydany.

Zamiast tego, kilka lat później otrzymaliśmy dodatek do Dying Light zatytułowany właśnie Hellraid. Do Dying Light trafić miał tryb areny, a że Techland jeszcze nie zawiódł – każdy spodziewał się hitu. Wyszło… tak, że aż przykro się robi, jak się o tym wspomina. Gra została zmiażdżona w recenzjach, a opinie graczy na temat produkcji na Steam są „w większości negatywne”. Dokładnie – tylko 35 procent graczy uważa, dość tani dodatek, za porządną zawartość.

Przyszedł Dying Light 2 i nikt nie miał nadziei

Wszyscy spodziewali się tego, że Techland już porzuci swoje rozszerzenie. W końcu to tylko mała plama na ich wizerunku i być może nie warto byłoby tracić czasu na dopracowywanie Dying Light Hellraid. Przed Dying Light 2 ostatnia prosta i po co marnować zasoby? Tak myślał każdy.

Czytaj też: Wyciekły stare wersje Cyberpunk 2077 i teraz wiemy, co usunięto z gry

Tymczasem Techland zaskoczył dzisiaj wszystkich powrotem do rozszerzenia! Okazuje się, że studio po cichu pracowało nad trybem fabularnym do Dying Light Hellraid! Całość zaprezentowana została na specjalnym zwiastunie, który wyjątkowo przypadł mi do gustu. Nie wiem, dlaczego, ale wyczuwam w nim klimat trochę starszych gier. Wręcz jakby twórcy inspirowali się Diablo. Zobaczcie sami!

Sama opowieść przedstawia się następująco:

Czas odkurzyć swoje bronie i ponownie udać się do starego automatu do gier. Coś się wydarzyło w Świątyni Ba’ala i teraz czujesz dwie energie wołające cię z jej wnętrza. Jedna wydaje się znajoma, jakby już wcześniej tam była. A jednak mimo tego czujesz, że jest inna. Ta druga natomiast – ta jest nowa. Dziwna i tajemnicza, a im dłużej się w nią wsłuchujesz, tym bardziej cię pociąga. Tak bardzo, że nie możesz powstrzymać się przed spojrzeniem przez portal…

Czytaj też: Deep Silver łamie serca graczy i ogłasza czego nie będzie na E3

Aktualizacja Dying Light Hellraid

Kiedy aktualizacja do Dying Light Hellraid stanie się dostępna? Już. Jest szansa, że właśnie klient Steam pobiera łatkę na Wasz komputer. Techland wyszczególnił następujące zmiany w grze:

  • Dodano tryb fabularny do Hellraid
  • Teraz gracze mogą wybrać pomiędzy trybem fabularnym a trybem najazdu podczas wchodzenia do Hellraid
  • Dodano nową rangę Hellraid: Niszczyciel
  • Dodano nowe dźwięki i animacje
  • Zarys poziomu jest teraz widoczny na minimapie
  • Dodano nowe bronie – łuk (w trybie fabularnym) i dwuręczny miecz – oraz miksturę wytrzymałości
  • Gracze napotkają teraz nowego przeciwnika – szkielet z wielką tarczą
  • Gracze nie muszą już chować i wyciągać ekwipunku podczas wchodzenia do Hellraid i opuszczania go
  • Naniesiono zmiany w balansie i wyglądzie Hellraid
  • Mniejsze ulepszenia i poprawki

Co ciekawe, jest to tylko pierwsza z kilku łatek fabularnych, które trafią do gry. Co jakiś czas będziemy zatem za darmo otrzymywać dalsze fragmenty przygody.