Reklama
aplikuj.pl

Deep Silver łamie serca graczy i ogłasza czego nie będzie na E3

deep silver

Deep Silver poinformowało jakich gier nie powinniśmy spodziewać się na E3 od tego wydawcy. Choć może się nam zrobić smutno – to dobrze, że tak robią.

Zagrałem w Świętych i mam ochotę na więcej

Ostatni tytuł, jaki udało mi się skończyć, to Saints Row: The Third Remastered na Xbox Series X. Jeśli jeszcze tego nie wiecie, gra otrzymała niedawno aktualizację, która sprawia, że w pełni (choć na tyle na ile jest w stanie leciwy silnik gry) wykorzystuje ona dodatkową moc oferowaną przez Xbox Series X, Xbox Series S oraz PlayStation 5. Moja przygoda z tą serią jest dość niestandardowa, bo pierwszy kontakt z nią zaliczyłem kilka lat temu przy okazji Saints Row IV: Re-Elected. Jak mi się podobało? Cóż, jeśli pod koniec mówiłem do siebie „co to ku*wa było” to znaczny, że mieliśmy do czynienia z produkcją wyróżniającym się na tle innych. Ale tak – podobało mi się. Wracając jednak do trójki, gra wciągnęła mnie tak samo, a nie wiem, czy nawet trochę nie bardziej niż wspomniana czwórka. Saints Row: The Third Remastered jest wspaniale durne i czasem tak naughty, że naprawdę nie wiem, czy dziś twórcy mogliby sobie pozwolić na tego typu produkcję. Po skończeniu Saints Row: The Third Remastered mam jednak ochotę na więcej i wyczekują jakichkolwiek informacji na temat kolejnej gry.

Saints Row V

Plotki na temat kolejnej części Saints Row pojawiają się już od jakiegoś czasu. Wygląda to tak, jakby gra powstawała, ale deweloperzy mają bardzo dużo czasu na przygotowanie tegoż tytułu. Ostatnie plotki mówią o tym, że fabuła czwartej część (która zabrała nas z ulic do kosmosu i piekła) zostanie poddana ciągłości wstecznej. Co to oznacza? Za angielską wikipedią:

Ciągłość wsteczna, w skrócie retcon, jest literackim chwytem, ​​w którym ustalone fakty w fabule dzieła fikcyjnego są korygowane, ignorowane lub zaprzeczane przez później opublikowaną pracę, która zrywa z ciągłością.

Czytaj też: Bohaterowie Marvela w stylu XCOM. Twórcy Civilization mogą zaskoczyć

Również nie wyobrażam sobie tego, że twórcy nie planowali takiego rozwiązania od dawna, bo… kto nie zna zakończenia Saints Row IV, niech zagra. Jak twórcy mogliby coś takiego przeprowadzić w grze? To Saints Row, więc jest to bardzo proste. Propozycja jednego z graczy brzmi dokładnie tak, jak to sobie bym wyobrażał „- Szefie, a pamiętasz jak walczyliśmy z kosmitami? – Nie”.

Deep Silver studzi emocje

Jeśli tak jak ja czekacie na Saints Row lub jakąś inną grę od Deep Silver to… nie mam dobrych wieści. Wydawca w szczerym wpisie na Twitterze poinformował o tym, jakie gry nie pojawią się podczas Summer Games Fest oraz podczas E3.

Czego zatem nie będzie? Zawiedzie się cała rzesza graczy. Podczas Summer Game Fest oraz E3 nie otrzymamy jakichkolwiek informacji na temat marek Dead Island, Saints Row, Metro oraz TimeSplitters. TimeSplitters raczej nikt się nie spodziewał, ponieważ gra jeszcze nawet nie powstaje, a dopiero jest zbierany zespół. Na Dead Island 2 czekamy już bardzo długo, ale najwyraźniej autorzy Homefront: Revolution, którzy otrzymali zadanie dokończenia gry, jeszcze nie są gotowi. Saints Row? Tutaj jestem zaskoczony, bo naprawdę liczyłem na to, że coś zobaczymy. A Metro? Wiemy, że deweloperzy nie porzucają uniwersum i pracują też nad nowym projektem. Niestety, wygląda na to, że jeszcze jest za wcześnie, abyśmy mogli zobaczyć postępy ich prac. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, co do tych dużych marek.

Czytaj też: 60 fps w Horizon Forbidden West. Nowe informacje brzmią rewelacyjnie!

Moim zdaniem Deep Silver bardzo dobrze robi, że już teraz informuje o tym, czego się nie spodziewać. Może i firma przez to sprawi, że ich inne zapowiedzi nie będą tak chętnie oglądane, ale z drugiej strony są szczerzy i nikt nie będzie mógł im w przyszłości zarzucić, że nie zaprezentowali tego, co chcieli gracze.

Co może pokazać Deep Silver?

Obstawiam, że prawdopodobnie zobaczymy coś nowego na temat intrygująco się zapowiadającego Chorus. Gra łącząca narrację ze zręcznościową walką w kosmosie ,w końcu jest zaplanowana na wydanie w 2021 roku! Pozycja zadebiutuje na komputerach PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One oraz Google Stadia. W temacie tego tytułu już od dawna jest cicho i grze na pewno przydałoby się podsycenie zainteresowania graczy. E3 zdaje się być najlepszym miejscem, aby przypomnieć nam o tej grze.