Trzy nowe modele Dacia zapowiedziane. Jest też zwiastun SUVa

Trzy nowe modele Dacia zapowiedziane, zwiastun SUVa, Trzy nowe modele Dacia, SUV Dacia, DAcia Bigster

Jaka przyszłość maluje się przed małą rumuńską marką? Najnowsze ogłoszenie po raz pierwszy zapowiada trzy nowe modele Dacia, zapewniając nam też coś ekstra.

Trzy nowe modele Dacia w planach

Wygląda na to, że w nadchodzących latach oferta Dacii zostanie powiększona o trzy nowe modele, z których jeden będzie konkurował w segmencie C. Wśród nich znajdziecie kompaktowy SUV Bigster, którego możecie podejrzeć na fotkach w formie konceptu. W skrócie wygląda na bardziej wytrzymałego Dustera.

Czytaj też: Pierwszy hybrydowy model Dacia wyprze z rynku minivana Lodgy
Czytaj teżZapowiedź elektrycznej Dacia Spring i konceptu Renaulta
Czytaj też: 
Oto nowa Dacia Sandero i Logan na 2021 rok

Bigster będzie mierzył 4,6 metra długości, czyli o 28 cm więcej od wspomnianego Dustera, ale nadal będzie to tylko kompaktowy SUV. Ten został zaprojektowany tak, aby pomieścić hybrydowe i alternatywne jednostki napędowe, czyli najpewniej fabrycznie dorzuconą instalację LPG lub CNG.

Czytaj teżDacia Spring Electric debiutuje. To może być najtańszy elektryczny samochód w Europie
Czytaj teżCzy doczekamy się hybrydowych modeli Genesis?
Czytaj też: 
Volkswagen ID.5 wyszpiegowany. Spójrzcie na kolejny elektryczny samochód firmy

Bigster będzie ostatnim nowym modelem Dacii, przed którym pierwszy zadebiutuje w 2022, a trzeci w 2024 roku. Teraz firma ma w planach obniżenie kosztów poprzez zmniejszenie liczby platform z czterech do jednej i dążenie do wyeliminowania siedmiu stylów nadwozia, zmniejszając ich liczbę do 11.