Reklama

Na rynek zmierzają trzy wersje Aston Martin DBX

Aston Martin DBX Bowmore Edition, DBX Bowmore Edition, whisky DBX Bowmore Edition

DBX Astona Martina, to pierwszy SUV tego producenta w historii, dlatego wszyscy, którzy się w nim zakochali, przyjmą z radością wiadomość, że trzy wersje Aston Martin DBX nadchodzą.

Trzy wersje Aston Martin DBX w planach

Obecnie Aston Martin DBX jest oferowany tylko w wersji z turbodoładowanym 4-litrowym silnikiem V8 o mocy około 550 koni, ale wkrótce to się zmieni. Aston Martin DBX ma doczekać się kolejnych wersji napędu, o czym powiedział co nieco dyrektor generalny firmy w rozmowie z Autocar.

Z tej rozmowy wiemy, że Aston Martin DBX PHEV zadebiutuje dopiero w 2024 roku, ale kiedy to zrobi, może to być jeden z najpotężniejszych modeli SUVów na świecie. Ponoć napędzi go system z Mercedesów-AMG 63e i 73e, który łączy w sobie 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem oraz potężny silnik elektryczny, co łącznie przekłada się na około 700 koni mechanicznych. Na ten moment nieoficjalne informacje głoszą, że DBX ma mieć prawie 800 KM mocy.

Co z pozostałymi wersjami? Ponoć w grę ma wejść jeszcze hybrydowy układ z V6 w roli głównej i wolnossący silnik V12 bez jakiegokolwiek elektrycznego wspomagania.